17:04 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Ukraina dėl savo kaltės negali pasiekti pažangos, kad įstotų į Europos Sąjungą ir NATO

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Vengrijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Tomas Menzeris sakė, kad dėl Ukrainos problemų, susijusių su stojimu į ES ir NATO, yra kaltas pats Kijevas, rašo RIA Novosti.

  "Ukraina dėl savo kaltės negali pasiekti pažangos, kad įstotų į Europos Sąjungą ir NATO, o Vengrija su tuo neturi nieko bendro", — sakoma pranešime.

  Pasak Menzerio, Kijevas negali priekaištauti Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui, kuris anksčiau suabejojo ​​Ukrainos galimybėmis įstoti į ES ir NATO. Diplomatas pabrėžė, kad Orbano pareiškimai atspindi "dabartinę padėtį". Menzeris taip pat pabrėžė, kad būtent Kijevas "pasielgė netinkamai" Budapešto atžvilgiu, priimdamas įstatymą dėl švietimo, ribojantį tautinių mažumų teises.

  "Tai reiškia, kad Ukraina nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų, įskaitant Asociacijos susitarimą su ES ir pasirengimo narystei NATO programą", — teigia pranešime Užsienio reikalų ministerija.

  Žinyba išreiškė viltį, kad Kijevas "grąžins teises, kurių neteko jų tautinės mažumos".

  Anksčiau Kijevas surengė protestą prieš laikinąjį Vengrijos reikalų patikėtinį Ukrainoje dėl "nedraugiškų Budapešto veiksmų". Visų pirma, Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano pasisakymai dėl Ukrainos siekių integruotis Europoje ir NATO nepriimtini ir prieštaraujantys Europos Sąjungos politikai.

  Be to, Vengrijos diplomatas įteikė notą su reikalavimu teikti oficialius paaiškinimus, susijusius su Budapešto sprendimu sukurti įgaliotojo ministro, atsakingo už Zakarpacki regiono plėtrą ir  darželių steigimą Karpatų baseine postą. Kijevas pareiškė, kad "dalis suverenios Ukrainos teritorijos yra įtraukta į įgaliotojo atstovo kompetenciją".

  Ukrainos švietimo įstatymas, kuris žymiai sumažina tautinių mažumų švietimo galimybes, įsigaliojo 2017 metų rugsėjo 28 dieną. Jis bus įgyvendintas etapais — iki 2020 metų. Kai kurių šalių vyriausybės, įskaitant Vengriją ir Rumuniją, teigė, kad šis įstatymas pažeidžia tautinių mažumų teises Ukrainoje. Maskva taip pat mano, kad švietimo įstatymas pažeidžia Kijevo Konstituciją ir tarptautinius įsipareigojimus.

  Dar šia tema

  Ukrainos premjeras paragino "nenulenkti galvos ir nesiklaupti" prieš Maskvą
  SBU pradėjo bylą prieš Porošenko už valstybės išdavystę, pareiškė Rados deputatas
  Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį
  JAV Senatas sutiko suteikti Kijevui 250 mln dolerių gynybai užtikrinti
  Rusijos karininkas: Baltijos instruktoriai Donbase ruošia "silovikams" snaiperius

  Svarbiausios temos