16:34 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  JAV laikinai įgaliotąjį Rusijos Federacijos reikalams Dmitrijų Žirnovą iškvietė į JAV valstybės departamentą dėl JAV valdžios institucijų kaltinimų Rusijai "agresyvia propaganda"

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Rusijos ambasada Vašingtone, komentuodama informaciją apie Rusijos laikinojo reikalų patikėtinio JAV Dmitrijaus Žirnovo iškvietimą į Valstybės departamentą, išreiškė apgailestavimą, kad Jungtinės Amerikos Valstijos nusirito iki "megafono diplomatijos", praneša RIA Novosti.

  Anksčiau valstybės sekretoriaus atstovė spaudai Heather Nauert savo Twitter paskyroje sekmadienį pranešė, kad JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalams Vesas Mičelas iškvietė Žirnovą dėl JAV valdžios institucijų kaltinimų Rusijai "agresyvia propaganda".

  "Pasak ponios Nauert, mūsų diplomatas "buvo paprašytas" atsakyti už Rusijos agresyvų įsikišimą į Amerikos vidaus reikalus", — sako ambasada.

  "Koks atsakymas gali būti, jei iš esmės kaltinimų objektas neegzistuoja? Per pastaruosius dvejus metus mes daug kartų ir visais įmanomais lygiais šalinome tokius kaltinimus, kurie nebuvo patvirtinti nė vienu įrodymu. Kokio atsakymo į išgalvotas publikacijas, kaip, pavyzdžiui, pranešimus apie 32 Facebook paskyrų blokavimą vidinės cenzūros procese, kurį JAV politikai primeta interneto kampanijos dėl kovos su "Rusijos grėsme" metu, iš mūsų laukia?" — klausia Rusijos diplomatai.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  "Mes galime tik apgailestauti, kad Valstybės departamentas vėl įsitraukia į "megafonų diplomatiją".  Tiesą sakant, paaiškėja, kad Užsienio reikalų ministerija palankiai vertina tas Amerikos elito pajėgas, kurios savo interesais ugdo "Rusijos įsikišimą" į politinius procesus Jungtinėse Amerikos Valstijose", — pridūrė jie, nurodydami, jog "akivaizdu, kad iš čia kyla ir noras šališkai viešinti diplomatinių kontaktų turinį".

  Ambasada paragino kolegas iš Amerikos sutelkti pastangas į profesionalų ir abipusiškai pagarbų darbą, siekiant stabilizuoti ir normalizuoti abiejų šalių santykius.

  "Čia mes matome Rusijos ambasados misiją Jungtinėse Amerikos Valstijose", — apibendrina diplomatai.

  JAV kaltinimai Rusijai

  Anksčiau JAV reikalavo, kad Rusija sustabdytų "kišimąsi" į šalies vidaus reikalus. Pranešimas paskelbtas po to, kai Facebook pranešė apie "užfiksuotus bandymus" daryti politinę įtaką Amerikos visuomenei rinkimų išvakarėse. Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos nuomone, tokie pareiškimai "atvirai palankūs" Jungtinėse  Amerikos Valstijose veikiančioms politinėms jėgoms, kurios kelia abejonių dėl Donaldo Trampo išrinkimo teisėtumo.

  Dar šia tema

  Reigano sūnus įsitikinęs, kad Trampo šalininkai išrinktų Putiną JAV prezidentu
  "The Guardian": Rusijos specialiųjų tarnybų agentė dirbo JAV ambasadoje Maskvoje
  Rusija įveda atsakomuosius muitus prekėms iš JAV
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos