05:22 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Infrastruktūros ministro teigimu, Rusija tariamai bando "atgrasyti" laivų savininkus nuo Ukrainos uostų

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Ukrainos infrastruktūros ministerijos vadovas Vladimiras Omeljanas televizijos kanale "112" Ukrainoje teigė, kad Rusija sąmoningai naudoja Krymo tiltą ir jūrų pajėgas Azovo jūroje, kad "destabilizuotų" situaciją Ukrainoje, pranešė RIA Novosti.

  Rusijos URM pastatas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pasak pareigūno, Rusija siekia "atgrasyti" laivų savininkus nuo Berdiansko ir Mariupolio uostų, kuriuose yra daugybė problemų, visų pirma jis pastebėjo, kad jie jau rečiau atplaukia ten.

  "Tai yra reikšmingas skaičius, mes patiriame šimtų milijonų grivinų nuostolius, tačiau tai tiesioginiai nuostoliai. Jei apskaičiuosime socialinį ir ekonominį poveikį, jei apskaičiuosime laivų savininkų, kurie prieš pravažiavimą į Kerčės sąsiaurį arba prieš įplaukdami į Azovo jūrą, dėl Rusijos veiksmų privalo prastovėti, nuostolius, tai jie yra kelis kartus didesni", — pareiškė Omeljanas.

  Ministras pasakė, kad Ukrainos valdžios institucijos pasikliauja "koalicijos prieš Rusiją" sąjungininkų pagalba, sprendžiant šį klausimą. Omeljanas pabrėžė, kad priemonės bus nukreiptos prieš Rusijos Juodosios jūros uostus, ir, pavyzdžiui, jis paminėjo galimybę riboti laivų, registruotų Europoje,  patekimą.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Europos Sąjunga paskelbė sankcijas prieš šešias Rusijos bendroves dėl tilto per Kerčės sąsiaurį tiesimo. Organizacijų turtas gali būti įšaldytas ES, taip pat fiziniams ir juridiniams asmenims, registruojamiems ES, bus draudžiama šioms organizacijoms teikti pinigus.

  Dar šia tema

  Žmonės važiuoja Krymo tiltu, nes nori pasidalinti įvykiu socialiniuose tinkluose
  Buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas asmeniškai išbandė Krymo tiltą
  ES įvedė sankcijas šešioms bendrovėms dėl Krymo tilto statybos
  Ant Krymo tilto nutiesti pirmieji bėgiai
  Tegai:
  Krymo tiltas, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos