23:14 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Табличка с номером вагона в окне поезда Киев-Москва на перроне Центрального железнодорожного вокзала в Киеве.

  Ukraina svarsto nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5302

  Keleiviniai traukiniai vis dar kursuoja, tačiau jų skaičius daug kartų sumažėjo, palyginti su tuo, kas buvo prieš Ukrainos perversmą

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Ukrainos valdžios institucijos diskutuoja apie susisiekimo su Rusija geležinkeliu nutraukimą su Rusija, praneša RIA Novosti.

  "Šiuo metu mes svarstome galimybės nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Maskva variantus", — sakė Ukrainos infrastruktūros ministras Vladimiras Omeljanas TV programos "Pusryčiai su 1 + 1" eteryje.

  Jo žodžiai paskelbti TSN tinklalapyje.

  Praėjusių metų pabaigoje Omeljanas pareiškė, kad valdžios institucijos galėtų išspręsti klausimą dėl susisiekimo geležinkelio transportu nutraukimo 2018 metais. Pasak jo, nuostoliai dėl Rusijos traukinių judėjimo nutraukimo per Ukrainos teritoriją sudarys vieną griviną.

  Tuo pačiu metu geležinkelių transporto administracijoje ("Ukrzaliznitsia") pranešė, kad pelningiausias maršrutas 2017 metais buvo "Kijevas — Maskva", jis atnešė beveik šešis milijonus dolerių pelno. Tuo pačiu metu keleivių vežimas tolimojo susisiekimo transportu Ukrainoje apskritai buvo labai nepelningas. Bendras nuostolis sudarė 3,5 mlrd. grivinų (apie 7,5 mlrd. rublių).

  Nuo 2015 metų spalio mėnesio nebėra oro susisiekimo tarp Rusijos ir Ukrainos, šis žingsnis tapo Kijevo iniciatyva. Keleiviniai traukiniai vis dar važiuoja, tačiau jų skaičius daug kartų sumažėjo, palyginti su tuo, kas buvo prieš Ukrainos perversmą.

  Anksčiau Kijevas kreipėsi į daugelį tarptautinių teismų, visų pirma į Europos Žmogaus Teisių Teismą ir Tarptautinį Teisingumo Teismą su ieškiniais prieš Rusiją. Skunduose Ukraina reikalauja atlyginti žalą dėl prarasto turto Kryme, patraukti atsakomybėn už tariamą žmogaus teisių pažeidimą pusiasalyje ir Donbase.

  Kijevas pakartotinai apkaltino Maskvą įsikišimu į šalies vidaus reikalus. Rusija tai neigia ir laiko tokius kaltinimus nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nedalyvauja Donbaso konflikte ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Krymas tapo Rusijos regionu po kovo 2014 metais įvykusio referendumo, kuriame 96.77% Krymo ir Sevastopolio gyventojų bei 95,6%  respublikos rinkėjų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos Federacijos.

  Dar šia tema

  Ukrainos politikas pasiūlė įvesti baudžiamąją atsakomybę už prekybą su Rusija
  Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį
  Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
  Tegai:
  geležinkelis, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos