03:33 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Ukrainos karys, archyvinė nuotrauka

  Porošenko nurodė pakeisti sveikinimą šūkiu "Slava Ukraine"

  © Sputnik / Денис Асланов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5603

  Karinis naujojo modelio pasveikinimas bus naudojamas karo parade Kijeve Ukrainos Nepriklausomybės dienos, kuri bus minima rugpjūčio 24 dieną, proga

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Ukrainos prezidentas ir vyriausiasis vadas Petro Porošenko nurodė pakeisti karinį pasisveikinimą Ukrainos armijoje į Ukrainos nacionalistų šūkį "Slava Ukraine!", praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos gynybos ministro Stepano Poltorako interviu agentūrai "Ukrinform".

  "Ukrainos prezidentas pavedė parengti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos  tvirtinami kariniai įstatai, nes tai apibrėžiama kariniuose įstatuose, kaip reikia pasisveikinti. Tokie pasiūlymai rengiami, ir tikiuosi, kad grįžę iš atostogų tautos išrinktieji priims visa tai", — sakė jis.

  Taigi, sovietinio modelio sveikinimai "Sveiki, draugai!" ("Zdravstvujte, tovarišči!" — Sputnik) ir "Linkiu sveikatos" ("Zdravija želaju" — Sputnik) bus pakeisti šūkiais "Slava Ukraine!" ir "Herojam slava!". Poltorakas pridūrė, kad naujasis įstatymas yra beveik parengtas, ir jį pateiks apsvarstymui pats Porošenko. Panašų dokumentą, kurį vasario mėnesį Aukščiausiajai Radai pristatė Ministrų kabinetas, ministras pavadino neapdorotu.

  Pasak Poltorako, karinis naujojo modelio pasveikinimas bus naudojamas kariniame parade, Kijeve, Ukrainos Nepriklausomybės dienos, kuri bus minima rugpjūčio 24 dieną, proga.

  "Slava Ukraini! Herojam slava!" — Ukrainos sukilėlių armijos* šūkis. Antrojo pasaulinio karo metu ji kovojo su sovietų kariuomene nacių pusėje. Pastaraisiais metais nacių bendrininkų sveikinimas įgijo populiarumą Ukrainoje ir dažnai naudojamas šiuolaikinėje politikoje.

  * Organizacija, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
  Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
  Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių
  Tegai:
  Petro Porošenka, Ukraina

  Svarbiausios temos