21:31 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Kijevas

  Rada pareiškė apie Ukrainos nesugebėjimą atsiskaityti su TVF

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Kitąmet Kijevas turės sumokėti Tarptautiniam valiutos fondui daugiau nei pusseptinto milijardo dolerių, o tai neįmanoma, negavus naujų tranšų, teigia Aukščiausiosios Rados deputatas

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Kijevas nesugebės sumokėti skolų Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) be naujų tranšų. Apie tai pasakė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Denisenko televizijos kanalo "Priamoj" eteryje.

  Deputatas teigė, kad kitais metais Ukraina susidurs su "sunkia finansine padėtimi". Pasak jo, Kijevas turės sumokėti TVF daugiau nei 6,5 milijardo dolerių.

  "Ar įmanoma sumokėti TVF, negavus naujų tranšų? Šiandien tai neįmanoma", — pripažino parlamentaras.

  Denisenko pabrėžė, kad mokėjimas iš TVF "kritiškai svarbus" Ukrainai, nes nuo to priklauso kredito iš Pasaulio banko gavimas ir makrofinansinė parama iš Europos Sąjungos. Jis pridūrė, kad šalies bankų sistema yra "nužudyta", o vienintelis pinigų šaltinis Kijevui — užsienio kreditoriai.

  Ketverių metų TVF pagalbos programa, naudojant išplėstinio finansavimo mechanizmą (EFF), numato skirti Ukrainai 17,5 mlrd. dolerių. Nuo 2015 iki 2017 metų Kijevui per keturis tranšus buvo paskirti daugiau kaip aštuoni milijardai dolerių.

  Ukrainos valdžios institucijos tikėjosi gauti penktą tranšą iš TVF iki 2017 metų pabaigos, tačiau iki šiol tai neįvyko. Viena iš tranšo suteikimo sąlygų TVF — dujų kainos padidėjimas Ukrainos gyventojams. Kijevo valdžios institucijos kol kas atideda sprendimo priėmimą šiuo klausimu.

  Dar šia tema

  Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių
  Vengrija: Ukraina pati kalta dėl to, kad negali prisijungti prie ES
  Tegai:
  Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina

  Svarbiausios temos