00:07 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Tlaib planuoja Kongrese įgyvendinti daugybę idėjų, tarp jų ir visiems prieinamą sveikatos draudimą, nustatyti minimalią 15 dolerių per valandą algą

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Palestiniečių kilmės amerikietė Rašida Tlaib laimėjo pirminius JAV kongreso rinkimus ir gali tapti pirmąja musulmone moterimi, gavusia Kongreso narės postą, skelbia leidinys Huffington Post.


  Tai nėra pirmasis Tlaib, atstovaujančios Demokratinei partijai, pasiekimas. 2008 metais ji tapo pirmąja musulmonų moterimi Mičigano valstijos įstatymų leidyboje.
  Antradienį, preliminariuose rinkimuose Mičigane, ji įgavo pranašumą tarp penkių partijos narių. Atsižvelgiant į tai, kad per rinkimus respublikonai nedalyvavo, Tlaib neturės konkurentų ir jai beveik garantuota vieta lapkričio mėnesį vyksiančiuose Kongreso rinkimuose, kurie vadinami tarpiniais.

  "Žmonės gali galvoti, kad tai stereotipinė idėja, bet aš tikrai noriu pakeisti pasaulį ir noriu, kad tokie žmonės kaip aš sėdėtų už šio stalo (JAV Kongrese - Sputnik)", — teigė Tlaib  liepos mėnesį interviu  "Huffington Post".

  Leidinys pabrėžia, kad Tlaib planuoja Kongrese įgyvendinti daugybę idėjų, tarp jų ir visiems prieinamą sveikatos draudimą, nustatyti minimalią 15 dolerių per valandą algą.
  Pabrėžtina, kad Tlaib gali tapti pirmąja, bet ne vienintele, moterimi musulmone Amerikos kongrese. 2018 metų rinkimuose dalyvaus daugiau musulmonių moterų iš kitų valstybių. Tačiau bet kuriuo atveju, pasak laikraščio, Tlaib taps pirmąja moterimi musulmone palestiniečių kilmės amerikiete.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė susitiko su Kongreso atstovu, kuris pažadėjo lėšų gynybai
  Kongresas baiminasi, kad Trampo ir Putino susitikimas taps smūgiu NATO
  Žiniasklaida sužinojo apie Vašingtono planus atsisakyti laikytis PPO normų
  Tegai:
  moteris, musulmonai, JAV Kongresas

  Svarbiausios temos