16:40 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Kryme gyvenantys totoriai teigia, kad pusiasalyje "žmogaus teisių laikomasi" ir reikia užkirsti kelią spekuliacijai tarptautiniu mastu šiuo klausimu

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Krymo totorių organizacijos  "Krymo vienybė" ir Krymo totorių tautos viešosios tarybos lyderis Seitumeris Nimetulajevas pareiškė, jog jis pasirengęs kalbėti Jungtinėse Tautose, kad užkirstų kelią bet kokiai spekuliacijai žmogaus teisių laikymosi Kryme klausimu, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pranešė, kad pavedė diplomatams parengti naują rezoliuciją dėl Krymo kitai JT Generalinės Asamblėjos sesijai. Pasak jo, Ukraina ketina iškelti klausimą dėl neva Krymo totorių teisių pažeidimų.

  Rusijos URM pastatas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  "Visos šios rezoliucijos, panašu, yra užsakytos. Mes jau seniai tai supratome ir nekreipiame į jas daug dėmesio. Kryme žmogaus teisių laikomasi gerai. Atėjo laikas užkirsti kelią spekuliacijai tarptautiniu mastu šiuo klausimu", — pasakė Nimetulajevas.

  Pasak jo, dabar svarstomas jo galimos kelionės į JT klausimas.

  "Tegul išgirs Krymo totorių balsą. Aš pasiruošęs papasakoti apie Krymo totorių teisių pažeidimus Ukrainoje, kurie vyksta šiandien. Likusiai ten mano nuosavybei taikomas areštas, vyksta mano giminės persekiojimas. Aš esu pasirengęs kalbėti Jungtinių Tautų Organizacijoje", — pabrėžė Nimetulajevas.

  Po 2014 metų kovo 16 dieną vykusio referendumo Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais. Susijungimą su Rusija palaikė 96,77% Krymo gyventojų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Rusijos tiltas į Krymą>>

  Tuo tarpu Ukraina laiko pusiasalį savo, bet laikinai okupuota teritorija. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JTO chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Krymo klausimas yra visiškai uždarytas.

  Dar šia tema

  Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį
  Kijevas paskelbė apie sankcijų Krymui "niekingumą"
  Tegai:
  totoriai, žmogaus teisės, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos