03:43 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Astravo AE statyba

  Branduolinio kuro pristatymas į Astravo AE planuojamas lapkričio mėnesį

  © Photo: Государственное предприятие "Белорусская АЭС"
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (167)
  40 0 0

  Baltarusijos "Gosatomnadzor" surengė kolegijos posėdį, kuriame buvo nustatyti prioritetiniai antrosios 2018 metų pusės uždaviniai

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos ekstremalių situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas ("Gosatomnadzor") pareiškė, kad branduolinio kuro pristatymas į Astravo AE planuojamas lapkritį, praneša RIA Novosti.

  Departamente vyko kolegijos posėdis, kuriame buvo aptarti antrosios 2018 metų pusės uždaviniai.

  "Vykusios diskusijos metu nustatyti antrosios 2018 metų pusės uždaviniai: reguliaciniai veiksmai, susiję su branduolinio kuro įvežimu į Baltarusijos atominę elektrinę (planuojamas 2018 metų lapkritį)", — teigiama "Gosatomnadzor" pranešime.

  Be to, kaip prioritetiniai uždaviniai įvardinti ir saugumo ekspertizė elektrinės bloko Nr.1 eksploatacijos licencijavimo metu, nacionalinio renginių dėl Baltarusijos AE saugos tikslinio pervertinimo rekomendacijų įvykdymo plano parengimas ir realizacija (streso testai).

  Liepą Baltarusija pažadėjo parengti nacionalinį veiksmų planą, skirtą atominės elektrinės saugai stiprinti. Šiame plane bus atsižvelgiama į Europos ekspertų, kurie atliko Baltarusijos AE patikrinimą ir streso testus, rekomendacijas.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srities Astravo rajone, 50 kilometrų nuo Vilniaus, su Rusijos valstybinės korporacijos "Rosatom" pagalba. Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais.

  Nuo pat projekto pradžios Lietuva yra pagrindinė Astravo AE kritikė. Vilnius pateikia Baltarusijai pretenzijas dėl elektrinės saugumo, teigdamas, kad ji yra nacionalinė grėsmė. Vilnius paragino kitas Europos valstybes boikotuoti Astravo AE statybą ir atsisakyti joje gaminamos energijos.

  Minskas, priešingai, teigia, kad Astravo AE atitiks visus tarptautinius saugumo reikalavimus, o Vilniaus pareiškimus vertina kaip "politizuotus".

  Streso testai Astravo AE buvo atlikti 2016 metais. Buvo įvertintas hipotetinis ekstremalių gamtinių veiksnių poveikis elektrinei, taip pat branduolinės jėgainės energetinių gedimų pasekmės.

   

  Anksčiau Europos branduolinės energetikos reguliavimo organų grupė (ENSREG) pranešė, kad ataskaita dėl partnerių Astravo AE patikros yra teigiama. Ekspertai taip pat pateikė kelias rekomendacijas, pavyzdžiui, stiprinti atsargumo priemones stichinių nelaimių atveju.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (167)

  Dar šia tema

  Seimo pirmininko pavaduotojas sukritikavo pasipriešinimą Astravo AE statybai
  Lietuvoje Astravo AE pavadino ES ir Minsko santykių klausimu
  Lietuva apskaičiavo galimus nuostolius dėl išėjimo iš BRELL
  Tegai:
  branduolinis kuras, Astravo AE, Baltarusija

  Svarbiausios temos