03:26 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Kijevas, archyvinė nuotrauka

  "Bloomberg" perspėjo apie finansinio chaoso grėsmę Ukrainoje

  © Sputnik / Алексей Фурман
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Nuo 2015 iki 2017 metų Kijevui keturiomis dalimis jau skirta daugiau nei 8 milijardai JAV dolerių

  VILNIUS, rugpjūčio 10 - Sputnik. Ukrainos finansiniai ištekliai nyksta, todėl nacionalinis bankas nerimauja. Ukrainos Finansų ministerijos sąskaitose yra mažiausios lėšų atsargos per pastaruosius ketverius metus, o planai užpildyti biudžetą žlugo, visa tai gresia chaosu, rašo "Bloomberg".

  Rugpjūčio 1–osios duomenimis, vyriausybės iždo sąskaitos balansas sumažėjo iki 2 mlrd. grivinų. Ukrainos nacionalinio banko pirmininkas Dmitrijus Sologubas sakė "Bloomberg", kad šalyje kilo problemų dėl likvidumo.

  "Vyriausybei reikės pinigų, kad užpildytų spragas. Problema ta, kad finansavimo šaltinių yra labai nedaug", — pripažino jis bei perspėjo, kad Nacionalinis Ukrainos bankas yra sunkioje padėtyje ir negali padengti biudžeto deficito.

  Agentūra teigia, jog problema susijusi su tuo, kad Ukraina dar negavo iš TVF kito 1,9 milijardų dolerių tranšo, o tai reiškia, kad blokuojama kitų šalių finansinė parama. Nacionalinio banko pirmininko pavaduotojas Olegas Čurij teigė, kad net jei TVF suteiks lėšas, rizika Ukrainos ekonomikai išliks.

  "Iki metų pabaigos liko visai nedaug laiko. Jei yra kokių nors rinkos svyravimų, mums bus sunku gauti pinigų", — sakė Čurij.

  Pasak investicijų banko "Dragon Capital" vykdomojo direktoriaus Tomo Fialos, Ukrainos ekonomikos reikalai yra "sąlyginai geri" ir ji atsigauna, tačiau neseniai pastebėtas blogėjantis likvidumas kelia nerimą.

  "Mes norėtume kuo greičiau pamatyti situacijos sprendimą", — sakė jis.

  TVF tranšo vėlavimas gresia "chaosu, kuris jau pasklido kitose besivystančiose rinkose".

  "Ir tai reiškia, kad Ukraina negalės parduoti savo Vyriausybės skolos įsipareigojimų už 2 mlrd. dolerių", — daro išvadą "Bloomberg".

  Ketverių metų TVF paramos programa, naudojant Energetikos finansavimo priemonę (EŽF), numato skirti Ukrainai 17,5 mlrd. JAV dolerių. Nuo 2015 metų iki 2017-ųjų Kijevui keturiomis dalimis buvo skirta daugiau nei 8 milijardai JAV dolerių.

  Ukrainos valdžia tikėjosi gauti penktąją dalį iš TVF iki 2017 metų pabaigos, tačiau iki šiol tai neįvyko. Viena iš tranšo skyrimo sąlygų yra dujų kainų didinimas Ukrainos gyventojams.

  Dar šia tema

  JAV Senatas sutiko suteikti Kijevui 250 mln dolerių gynybai užtikrinti
  Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
  Čekijos senatorius palygino finansinę paramą Ukrainai su "juodąja skyle"
  Tegai:
  Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukraina

  Svarbiausios temos