03:32 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Rusijos prekybos centras, archyvinė nuotrauka

  Vokietija įvertino Rusijos maisto embargo poveikį

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (165)
  10820

  Pirmadienį suėjo ketveri metai nuo Rusijos atsakomųjų priemonių pradžios

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos maisto embargo poveikis Vokietijos žemės ūkio gamybai, pajamoms ir rinkos kainoms yra labai ribotas, sakė RIA Novosti Vokietijos maisto ir žemės ūkio ministerija.

  "Mūsų skaičiavimais, Vokietijos žemės ūkio sektoriaus pajamos 2015 metų vasarą dėl  embargo laikinai sumažėjo maksimaliais 0,3 proc., o Vokietijos maisto pramonės — maksimaliais 0,4 proc. Nuo to laiko šis poveikis dar labiau susilpnėjo", — atsakė į "RIA Novosti" užklausą Vokietijos ministerija.

  Ministerija taip pat nurodė, kad prekyba žemės ūkio ir pramonės sektoriuje tarp Rusijos ir Vokietijos "sumažėjo dar iki maisto embargo įvedimo 2014 metų rugpjūčio mėnesį dėl įvairių Rusijos priimtų veterinarinių ir teisinių priemonių". Ministrija pridūrė, kad žemės ūkio prekių apyvartos sumažėjimą tarp dviejų šalių kompensavo perorientavimas į kitas rinkas.

  Anksčiau "RIA Novosti" apklausti užsienio verslo atstovai teigė, kad Rusijos maisto embargas pablogino ekonominę pieno gamintojų padėtį Prancūzijoje ir kitose šalyse ir sumažino kiaulienos Belgijoje kainas.

  Maisto embargas

  Pirmadienį suėjo ketveri metai nuo Rusijos atsakomųjų priemonių, kurios tėra reakcija į ES sankcijas, pradžios.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą 2014 metų rugpjūčio 6 dieną, tada maisto produktai iš JAV, Europos Sąjungos, Kanados, Australijos ir Norvegijos buvo uždrausti: mėsa, dešrelės, žuvis ir jūros gėrybės, daržovės, vaisiai ir pieno produktai. Liepos mėnesį dekretas buvo pratęstas iki 2019 metų pabaigos.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (165)

  Dar šia tema

  "Pieno žvaigždės" pastatys Pamaskvėje 14 mln eurų vertės gamyklą
  Putinas pratęsė maisto embargą
  Tegai:
  embargo, sankcijos, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos