15:47 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Nord Stream 2, archyvinė nuotrauka

  "Nord Stream-2" pateikė prašymą aplenkti Daniją

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (118)
  53 0 0

  Alternatyvus maršrutas yra 36 km ilgesnis nei pagrindinis, todėl reikės papildomų lėšų

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. "Nord Stream-2 AG" kreipėsi dėl alternatyvaus dujotiekio "Nord Stream-2" statybos projekto Danijos teritorijoje, sakoma bendrovės interneto svetainėje.

  "Šiandien "Nord Stream 2" Danijos energetikos agentūrai pateikė paraišką dėl maršruto išskirtinėje ekonominėje zonoje į šiaurės vakarus nuo Bornholmo salos. Tai alternatyvus maršrutas, kuris nekerta Danijos teritorinių vandenų", — RIA Novosti cituoja pranešimą.

  Bendrovė nestabdo pagrindinio maršruto, parengto, "remiantis Danijos valdžios institucijų rekomendacijomis".

  "Remiantis pastaraisiais mėnesiais atlikto tyrimo, inžinerijos ir aplinkosaugos vertinimo rezultatais, buvo nustatytas alternatyvus maršrutas, 175 km į šiaurės vakarus nuo Bornholmo, kuris kerta tik Danijos ekonominę zoną. Ši paraiška nepakeis pateiktosios 2017 metų balandžio mėnesį", — pabrėžia kompanija.

  "Nord Stream" informuoja, kad alternatyvus maršrutas yra 36 km ilgesnis nei pagrindinis maršrutas, todėl reikės papildomų lėšų. Tačiau projekto dalyviai palaikys šį variantą, pridūrė įmonės atstovai.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream". Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos.

  Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti  platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

  Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (118)

  Dar šia tema

  Danija pripažįsta, kad negali užkirsti kelio "Nord Stream-2"
  Vokietijos teismas atmetė aplinkosaugininkų skundą dėl "Nord Stream-2"
  Danija ketina atidėti "Nord Stream-2" statybą
  Tegai:
  Nord Stream-2, Danija

  Svarbiausios temos