03:29 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  JAV ir Rusijos vėliavos

  Ekspertas apie ekonominio karo tarp Rusijos ir JAV galimybę

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (165)
  67 0 0

  JAV ir Rusijos santykiai gali "virsti tų santykių, kurie dabar egzistuoja tarp dviejų šalių, šešėliu", jei Vašingtono sankcijas parems Europos šalys, mano ekspertas

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Ekonominis karas tarp JAV ir Rusijos taps įmanomas, jei Vašingtono sankcijas parems Europos šalys, pareiškė RIA Novosti  Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir pasaulio politikos fakulteto dekano pavaduotojas Andrejus Suzdalcevas.

  Anksčiau Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad tolesnis sankcijų Rusijai stiprinimas gali būti laikomas ekonominio karo paskelbimu.

  "Ekonominis karas tikrai gali būti, jei šias sankcijas parems Europa", — teigia ekspertas.

  Pasaulio jurisdikcijos teisėjas

  Pasak politologo, įvedęs sankcijas prieš Rusiją Vašingtonas prisiima teisėjo, "kuris mano, kad savo sprendimų nereikia pateisinti jokiais įrodymais", vaidmenį. Toks JAV elgesys gali būti bendros JAV užsienio politikos tendencijos rezultatas, teigė ekspertas.

  "Toks požiūris susijęs su tuo, kad JAV savo jurisdikciją bando skleisti visam pasauliui, jos nepaiso nieko — tai ne dialogas, ne dvišaliai santykiai. Tai santykiai: mes jums pasakėme — jūs privalote padaryti. Elgesys tarsi su puskolonija", — paaiškino Suzdalcevas.

  Neekonominės sankcijos

  Ekspertas teigė, kad pirmasis sankcijų paketas, kuris turi įsigalioti nuo rugpjūčio 22 dienos, "netiesiogiai susijęs su ekonomika, daugiausia paliečia mūsų karinio pramoninio komplekso darbo aprūpinimą".

  Tačiau antrasis sankcijų paketas gali labai paveikti tiek ekonominius, tiek politinius ryšius. Grėsmių dėl beveik visiško eksporto nutraukimo ir diplomatinių santykių lygio sumažinimo įvykdymo atveju, JAV ir Rusijos santykiai gali "virsti šešėliu" virš tų santykių, kurie dabar egzistuoja tarp dviejų šalių, mano Suzdalcevas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (165)

  Dar šia tema

  Kremlius atsakė į JAV siekį pristatyti Rusiją kaip "terorizmo rėmėją"
  Rusijos ambasada paskelbė naujas JAV sankcijas "drakoniškomis"
  Makfaulas pareiškė, kad Rusijos sankcijos sunaikino jo mokslinę karjerą
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, Europa, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos