03:45 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  NATO kariai

  NATO įvardijo Rusiją kaip pagrindinę grėsmę saugumui

  © Photo: CC BY-NC-ND 2.0 / NATO North Atlantic Treaty Organization
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4803

  NATO paviešino vaizdo įrašą, kuriame tarp grėsmių savo saugumui įvardija Rusiją, padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, masinio naikinimo ginklų platinimą, kibernetines atakas, energijos nešiotojų tiekimo sritį ir klimato kaitą

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. NATO savo Twitter paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Rusija pirmauja tarp grėsmių transatlantiniam saugumui.

  "Rytuose Rusija tapo atkaklesnė, kalbant apie neteisėtą Krymo aneksiją ir destabilizaciją Ukrainos rytuose, taip pat karinių pajėgumų didinimą prie NATO sienų", — teigiama vaizdo įraše.

  Tarp kitų grėsmių savo saugumui NATO vadina padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, masinio naikinimo ginklų platinimą, kibernetines atakas, energijos nešiotojų tiekimo sritį ir klimato kaitą.

  Rusija pastaraisiais metais pareiškia apie beprecedentį NATO aktyvumą prie savo Vakarų sienų. NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos apribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad Rusija niekam nenesudaro jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio jos interesams potencialiai pavojingų veiksmų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, anksčiau kalbėdamas apie kaltinimus Rusijos atžvilgiu dėl agresyvaus elgesio, teigė, kad visa tai yra "pokalbis vargingųjų naudai". Putinas pabrėžė, kad NATO šalių karinės aviacijos aktyvumas Baltijos jūroje yra daug didesnis  nei Rusijos. Jis taip pat priminė, kad JAV išleidžia gynybai daugiau nei visos pasaulio šalys.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybinis perversmas, ir Kryme, kuris po referendumo susijungė su Rusija.

  Vakarų šalys apkaltino Rusiją įsikišimu į Ukrainos reikalus, įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ne kartą atmetė kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba nėra produktyvu. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto ar Minsko susitarimų, susijusių su situacijos sureguliavimo Donbase, pusė, o Krymo klausimas yra galutinai uždarytas.

  Dar šia tema

  FP žurnalistas paaiškino, kodėl Rusija yra JAV draugė
  Lietuvos URM vadovas mano, kad Gruzija artimiausiu metu netaps NATO nare
  Lietuvos užsienio politika orientuota į strateginę partnerystę su JAV
  Tegai:
  grėsmė nacionaliniam saugumui, NATO, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos