02:05 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

  Ukrainos ekspertas pripažino "Nord Stream-2" ekonominiu projektu

  © Sputnik / Алексей Куденко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (204)
  5010

  Be to, ekspertas pabrėžė, kad dėl dujotiekio, kurio bendroji talpa yra 85 milijardų kubinių metrų dujų per metus Ukraina gali beveik visiškai prarasti savo tranzito potencialą, ir finansiniu požiūriu nuostolis siektų nuo dviejų iki trijų milijardų dolerių per metus

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. "Nord Stream-2" yra ekonominis projektas, ir Ukraina turėtų galvoti, kaip modernizuoti savo dujų transportavimo sistemą. Tai pasakė ekonomikos ekspertas Viktoras Skarševskis televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  Pasak jo, šis dujotiekis yra vien tik ekonominis projektas, naudingas Europai.
  "Tai ne Trojos arklys, bet grynai ekonominis projektas, kuris būtų naudingas Europai ir, visų pirma, Vokietijai. Šiuo atveju turi būti diskutuojama ne apie tai tai,  bus ar ne bus pastatytas " Nord Stream - 2", o apie būtinybę plėtoti strategijas ir kaip Ukraina gali užpildyti savo tranzito potencialą po "Nord Stream-2", taip pat "Turkijos srauto" paleidimo", — sako Skarševskis.

  Be to, ekspertas pabrėžė, kad dėl dujotiekio, kurio bendroji talpa yra 85 milijardų kubinių metrų dujų per metus Ukraina gali beveik visiškai prarasti savo tranzito potencialą, ir finansiniu požiūriu nuostolis siektų nuo dviejų iki trijų milijardų dolerių per metus.

  Anot Skarševskio, dėl rimto tranzito sumažėjimo Ukraina susidurs su dujų tiekimo vidaus vartotojams problema.

  "Nuostoliai bus matuojami ne tik pinigine išraiška, čia dar yra ir techninis aspektas, ar Ukraina galės be šio tranzito tiekti dujas vartotojams šalyje, nes vamzdyje bus sumažintas slėgis, o visa Ukrainos dujų transportavimo sistema sukurta dideliai apimčiai dujų ir aukštam slėgiui", — sakė ekspertas.

  Taigi, atsižvelgiant į Skarševskį, Ukraina turi rimtai galvoti apie investicijas į savo dujų transportavimo sistemą ir jos modernizavimą, bet dabar valdžios institucijos net nesiruošia svarstyti šį klausimą.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Statybos leidimą jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. Lieka gauti Danijos ir Rusijos sutikimą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (204)
  Tegai:
  Nord Stream-2, Ukraina

  Svarbiausios temos