10:31 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Karinė aviacija, archyvinė nuotrauka.

  Kazlų Rūdos poligone treniruosis oro atakos kontrolieriai

  MICHAL CIZEK / AFP
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5511

  Kazlų Rūdos poligone baigiama įrengti NATO standartus atitinkanti aviacijos šaudykla

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Toliau gerinant sąlygas Lietuvoje treniruotis tiek mūsų šalies, tiek sąjungininkų kariams, darbai tęsiami ir Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio Kazlų Rūdos poligone Marijampolės rajone, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Čia baigiama įrengti NATO standartus atitinkanti aviacijos šaudykla. Joje orlaiviai galės šaudyti į antžeminius taikinius bei bus sudarytos sąlygos treniruotis oro atakos vadovams veikti su aviacija.

  "Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimas, poligonų modernizavimas ir plėtra, siekiant sudaryti tinkamas sąlygas kariams treniruotis ir sąjungininkams priimti – pagrindiniai mūsų prioritetai. Modernizuojamas Kazlų Rūdos poligonas – vienas iš šiuo metu Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir pajėgumų stiprinimo pavyzdžių", – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

  Viceministras taip pat pažymi, kad modernizuojant šį poligoną itin prisideda ir strateginė Lietuvos sąjungininkė – JAV, tam skirianti lėšas iš Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos bei siųsdama ekspertus reikalingiems darbams, bandymams ir testavimams atlikti. 

  Pasak Jeglinsko, turint aviacijos šaudyklą, bus galima sumažinti ir išlaidas, skirtas oro atakos kontrolieriams rengti, kurie iki šiol tokias aviacijos treniruotes atlikti ir tam reikalingus specialisto sertifikatus gauti galėdavo tik kitose valstybėse.

  Darbai Kazlų Rūdos poligone pradėti dar 2017 metų rudenį. Per tą laiką buvo atlikti projekto planavimo, parengiamieji darbai, pradėtos rengti orlaivių šaudymo į antžeminius taikinius taisyklės, kurios numatė struktūrinius pakeitimus vykdant taktinių karinių orlaivių skrydžių valdymą.

  Poligone jau buvo atlikti šaudyklos ir oro erdvės tinkamumo bandymai, organizuotos pratybos su kone didžiausiais lėktuvais – JAV bombonešiais B-52 ir atlikti bandomieji mokomųjų aviacinių bombų išmetimai. Per birželį vykusias pratybas "Saber Strike 2018" buvo išbandyti ir šaudymai iš įvairios aviacinės ginkluotės, lazerių naudojimo sertifikavimas.

  Šaudyklos įrengimo darbus atlieka JAV kariuomenės inžinieriai.

  Baigus darbus Kazlų Rūdos poligone, jame galės treniruotis ne tik Lietuvos kariuomenės oro atakos vadovai, bet ir sąjungininkų kariai – naudodami Lietuvos ir sąjungininkų aviaciją, jie galės mokytis ir treniruotis, kaip valdyti orlaivių atakas remiant sausumos pajėgas, naudoti modernią amuniciją.

  Dar šia tema

  JAV stato Lietuvoje karinius poligonus
  "Auksinės kareivinės": Estijoje pastatė NATO kompleksą už 43 mln eurų
  Lietuvos kariuomenės infrastruktūros darbams skirta apie 47 mln eurų
  Karo ekspertas: NATO Rytų Europa yra poligonas, kuriame galima toleruoti aplaidumą
  Tegai:
  Kazlų Rūdos poligonas, aviacija

  Svarbiausios temos