05:19 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Buvusio Ukrainos karinių pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojo teigimu, Rusijos buvimas Azovo jūroje kelia grėsmę Ukrainos saugumui

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Rusija sukūrė planą "užimti" pietinę ir rytinę Ukrainos dalis, pareiškė "ObozTV" eteryje atsargos generolas leitenantas, buvęs Ukrainos karinių pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojas Igoris Romanenko.

  Pasak generolo, Rusijos buvimas Azovo jūroje kelia grėsmę Ukrainos saugumui. Ypatingai Romanenko susirūpinęs dėl Azovo jūroje esančių Rusijos katerių, aprūpintų sparnuotomis raketomis "Kalibras".

  "Šiomis raketomis galima padengti beveik visą Ukrainą. Nes nuotolį jos jau parodė 1500 kilometrų, faktiškai tai yra JAV "Tomahawk" rusiškas analogas, tai yra jos gali siekti iki 2500 kilometrų — ir padengti visą Ukrainą", — pareiškė karininkas.

  Romanenko taip pat yra įsitikinęs, kad Rusija yra "nusitaikiusi" į Ukrainos teritorijos dalį.

  Pasak karininko, Rusija siekia užimti Ukrainos pietinius ir rytinius regionus, o Generalinio štabo planai — nueiti iki Dniepro.

  Romaneko taip pat pabrėžė, kad Kijevas galės "priešintis" Maskvai tik su ES šalių ir JAV pagalba, kurios galėtų taikyti sankcijas Rusijos uostams.

  Romanenko yra žinomas dėl savo skandalingų pareiškimų apie Rusiją. Birželį generolas ragino Ukrainos valdžios institucijas sukurti raketas, kurių nuotolis leis "pasiekti" Maskvą ir Sankt Peterburgą, o spalio mėnesį jis teigė, kad Maskva rengia "įsiveržimą" į Ukrainą su povandeninių laivų pagalba.

  Dar šia tema

  Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių
  Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
  Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
  Tegai:
  Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos