04:44 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

  Rusijos URM pasmerkė prievartinę rusakalbių gyventojų asimiliaciją Latvijoje

  © Sputnik / Сергей Пятаков
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė mano, kad rusų kalbos išstūmimas, kurį Latvijos valdžios institucijos vadina "Rusijos įtakos neutralizavimas", - tai grynoji diskriminacija

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Maskva smerkia Latvijos valdžios sprendimą išsilavinimą mokyklose suteikti tik latvių kalba, praneša RIA Novosti.

  Apie tai Zacharova papasakojo tarptautinio spaudos konferencijoje, surengtoje jaunimo forumo "BaltArtek" Kaliningrado srityje metu.

  "Šiandien opiausia laikome prievartinio rusų kalbos išstūmimo iš visų visuomenės gyvenimo sričių problemą. Pirmiausia, kalbama apie Latviją, kur įgyvendinami visiško mokymosi mokyklose perėjimo į latvių kalbą planai… Šios diskriminacinio pobūdžio priemonės sukelia ryžtingą pasmerkimą iš Rusijos pusės", — sakė URM atstovė.

  Zacharova pabrėžė, kad Latvijos valdžios pareiškimas, kad tokia priemonė tarnauja "Rusijos įtakos vietiniams rusams neutralizavimui", atrodo veidmainiškai. Jos nuomone, mokymosi pervedimas į latvių kalbą yra "grynoji diskriminacija", kaip ir bandymas priverstinai asimiliuoti rusakalbius gyventojus.

  Anksčiau Latvijos prezidentas Raimundas Vėjuonis paskelbė Švietimo įstatymo pataisas, kurios numato, kad vidurinį išsilavinimą Latvijoje bus galima gauti tik valstybine kalba.

  Pagal naujas taisykles, nuo 2019 metų sausio 1 dienos bus uždraustas studentų priėmimas studijuoti rusų kalba privačiuose Latvijos universitetuose ir kolegijose.

  Be to,Vėjuonis paskelbė Švietimo įstatymo pataisas, kurios numato, kad vidurinį išsilavinimą Latvijoje bus galima gauti tik valstybine kalba.

  Rusų kalbos pamoka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Константин Чалабов

  Anksčiau didžiausia opozicinė Latvijos parlamento partija "Santarvė", taip pat įvairios žmogaus teisių organizacijos kreipėsi į Vejonį su prašymu nepasirašyti šio įstatymo ir grąžinti jį Parlamentui persvarstyti.

  Anksčiau parlamento frakcijos "Santarvė" nariai kreipėsi į Vėjuonį su prašymu nepasirašyti šio įstatymo, nes pataisos prieštarauja ne tik Latvijos Konstitucijai, bet ir tarptautiniams dokumentams, pavyzdžiui, Europos Tarybos konvencijai dėl tautinių mažumų apsaugos, kurią Latvija ratifikavo 2005 metais.

  Latvijos Seimas kovo 23 dieną patvirtino įstatymo "Dėl švietimo" pataisas, numatančias visų mokyklų perėjimą į mokymą valstybine kalba 2021-2022 mokslo metais. Latvijos prezidentas Raimundas Vėjuonis pasirašė šį įstatymą balandžio 2 dieną. Po to visoje šalyje prasidėjo protesto judėjimai.

  Latvijoje gyvena apie 2 milijonus žmonių, 40% iš jų yra rusakalbiai. Šalyje yra viena valstybinė kalba — latvių, rusų kalba turi užsienio kalbos statusą.

  Dar šia tema

  Latvijoje šeimą iš Lietuvos pavadino "Rusijos okupantais"
  Zacharova pranešė apie Rusijos žiniasklaidos suvaržymą Baltijos šalyse
  Latvijoje įsigalios draudimas dėstyti rusų kalba privačiose įstaigose
  Putinas tikisi, kad Baltijos šalims bus gėda dėl elgesio su rusakalbiais
  Tegai:
  rusų kalba, Marija Zacharova, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos