02:37 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Draudžiamasis ženklas

  Ukrainos generolas pakvietė nutraukti bet kokius santykius su Rusija

  © Photo: Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4811

  Vovkas mano, kad būtina nutraukti ne tik susisiekimą geležinkeliu tarp šalių, bet ir finansinius santykius su Rusija bei blokuoti prekybą

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Buvęs Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) Centrinės valdybos vadovas generolas majoras Vasilijus Vovkas mano, kad Ukraina turėtų ne tik nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija, bet ir visiškai uždaryti sieną su ja, praneša RIA Novosti su nuoroda į portalą "Obozrevatel".

  Generolas taip pat pasiūlė nutraukti finansinius santykius su Rusija ir blokuoti prekybą. Jis pabrėžė, kad Ukrainos valdžios institucijos turi atkreipti dėmesį į šį klausimą ir veikti "tiesiogiai ir nedviprasmiškai".

  "Jei mes uždarysime susisiekimą geležinkeliu, uždarykime viską. Iš viso nutraukime visus santykius, bet kokius Rusijos sienos kirtimus. Taip turėtų būti, jei jau kariaujame", — pareiškė Vovkas.

  Anksčiau Ukrainos infrastruktūros ministras Volodimiras Omelianas pranešė, kad Kijevas nori atsisakyti geležinkelio ryšio su Rusija. Tuo tarpu valstybinė geležinkelių transporto administracija ("Ukrzaliznytsia") teigė, kad pelningiausias ukrainiečių traukinys pernai buvo Kijevo-Maskvos sąstatas.

  Buvęs Ukrainos infrastruktūros ministro pavaduotojas Aleksandras Kava, komentuodamas šią Vyriausybės iniciatyvą, pabrėžė, kad susisiekimo geležinkeliu nutraukimas gali "atsisukti prieš Ukrainą", taip pat sukelti didelių nuostolių.

  Buvęs Ukrainos ūkio ministras Viktoras Suslovas taip pat pasisakė prieš tokias priemones, nes, jo nuomone, Kijevo laukia didžiulė žala dėl prekybinių santykių nutraukimo su Maskva.

  Rusijos transporto ministerijos vadovas Jevgenijus Ditrichas pranešė, kad ministerija parengė priemones tam atvejui, jei bus nutrauktas susisiekimas geležinkeliu ir autobusais su Ukraina. Pasak jo, taikant tokias priemones abiejų šalių gyventojai negalės naudotis transporto paslaugomis.

  Šiuo metu tarp Rusijos ir Ukrainos nėra tiesioginių Rusijos formavimo traukinių. Po Ukrainos teritoriją važiuoja tik vienas Rusijos traukinys Maskva-Kišiniovas-Maskva su stotelėmis, kiti traukiniai priklauso "Ukrainos geležinkeliams" ir NVS šalių geležinkelio administracijoms.

  Santykiai tarp Kijevo ir Maskvos pablogėjo po valstybinio perversmo Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos teritorijos. Vakarai kaltina Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus, tačiau Maskva ne kartą paneigė tokius teiginius, pavadinusi juos nepagrįstais. Rusija taip pat pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto šalis, o, atvirkščiai, yra suinteresuota tuo, kad Kijevas įveiktų krizę.

  Dar šia tema

  Rados deputatas paaiškino, kodėl negalima sakyti "Slava Ukraine"
  "Bloomberg" perspėjo apie finansinio chaoso grėsmę Ukrainoje
  Rada pareiškė apie Ukrainos nesugebėjimą atsiskaityti su TVF
  Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių
  Ukraina svarsto nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija
  Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
  Tegai:
  politika, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos