21:03 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Karinės pratibos

  JAV žiniasklaida įvardijo penkias šalis, kurių neįmanoma užkariauti

  © Photo: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19610

  Prie jų portalas priskyrė Rusiją ir teigė, kad tariami šalies užpuolikai turės kovoti su "kiekvienu rusu 11-oje laiko juostų"

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Besispecializuojantis karinėse temose Amerikos portalas "We are the Mighty" įvardijo penkias šalis, kurių neįmanoma užkariauti. Tai yra Rusija, JAV, Kinija, Indija ir Afganistanas.

  Kaip rašo portalas, Rusija negali būti užkariauta dėl žiaurių klimato sąlygų, didžiulės teritorijos ir didelės kariuomenės. Taip pat portalas viena iš priežasčių išskyrė jos tautos nacionalinės savimonės ypatumus.

  "Rusai greičiau sunaikins savo šalį, nei paliks ją kokiam nors užgrobikui", — teigia "We are the Mighty", priminęs tariamiems įsibrovėliams, kad jie turės kovoti su "kiekvienu rusu 11-oje laiko juostų".

  JAV negalima užkariauti ne tik dėl stiprių ginkluotųjų pajėgų, didelės teritorijos ir didelio gyventojų skaičiaus, bet ir dėl leidimo piliečiams turėti savo ginklus, rašo portalas.

  Kinijos okupavimas, Amerikos portalo versija, atrodo neįmanomas dėl gyventojų skaičiaus — 1,3 milijardo žmonių. Taip pat išskiriami keli kiti veiksniai — didelis valstybės plotas, ligos dėl pernelyg didelio gyventojų skaičiaus, išsivysčiusi ekonomika, kopijuojanti kitų šalių technologinius pasiekimus, o tai gali turėti įtakos ginkluotųjų pajėgų  galingumui.

  Tarp galimų sunkumų, su kuriais teks susidurti Indijos užpuolikams, portalas išskyrė šalies klimato ir geografines ypatybes, taip pat "karinio jūrų laivyno strategiją", kuri numato pakrantės jūrų vandenis užpildyti povandeniniais laivais, trukdančiais priešo laivams.

  Anot leidinio, Afganistaną bus sunku užkariauti dėl geografinių ypatybių, taip pat dėl to, kad įsibrovėliai turės priversti paklusti daugiataučius gyventojus.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  Trampas pasirašė 2019 metų gynybos biudžetą
  Ukrainos generolas apkaltino Rusiją siekimu "nueiti iki Dniepro"
  "Kas padarė kiaulystę": kokia yra AKM protrūkių Baltijos šalyse priežastis
  Tegai:
  žemės užgrobimas, Afganistanas, Indija, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos