17:48 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  JAV vėliava

  Vokietijos laikraštis "Handelsblatt" papasakojo apie JAV sankcijų neveiksmingumą

  © Sputnik / Ilya Pitalev
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
  5610

  Per pirmuosius Donaldo Trampo prezidentavimo metus JAV pritaikė ribojamąsias priemones daugiau nei 700 žmonių, vyriausybinių organizacijų ir įmonių, tačiau savo tikslų šios priemonės nepasiekė, daro išvadą straipsnio autorius

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Vašingtono taikomos ekonominės sankcijos ilguoju laikotarpiu neturi jokios įtakos, rašo Vokietijos laikraštis "Handelsblatt".

  Vien per pirmuosius Donaldo Trampo prezidentavimo metus JAV, kaip teigė straipsnio autorius, pritaikė ribojamąsias priemones daugiau nei 700 žmonių, vyriausybinių organizacijų ir įmonių. Dėl to tokios šalys kaip Rusija, Venesuela ir Iranas prarado prieigą prie JAV rinkos ir kapitalo, o JAV naudojasi dominuojančia savo valiutos padėtimi.

  "Handelsblatt" pabrėžia, kad artimiausioje perspektyvoje JAV veiksmai nesuteikia veiksmingų rezultatų ir nesugeba pasiekti savo tikslų, o ilgalaikėje — tik duoda priešingą rezultatą.

  Straipsnio autorius paaiškina, kad Irano valdžios institucijos iš tokių konfliktų su Vašingtonu gauna tik naudą, panaši situacija pastebima ir Rusijoje, ir Venesueloje, ir Turkijoje, kurios prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas nepraranda populiarumo tarp gyventojų.

  Leidinys mano, kad tai ir yra pagrindinė tokios JAV politikos problema. Jų taikomos ribojamosios priemonės priverčia atskirų valstybių Vyriausybes tvirčiau ginti savo kursą ir suteikia joms galimybę prisistatyti kaip agresijos aukoms.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Handelsblatt" rašo, kad susiklosčiusioje situacijoje sunku įsivaizduoti dar patogesnį priešininką nei Trampą.

  Praėjusią savaitę JAV valstybės departamentas pranešė apie naujas sankcijas Rusijai dėl to, kad Maskva neva panaudojo cheminį ginklą Solsberyje. Pirmasis ribojamųjų priemonių paketas įsigalios rugpjūčio 22 dieną. Antrąjį planuojama taikyti po trijų mėnesių tuo atveju, jei Rusija neįgyvendins JAV reikalavimų.

  Kremlius pavadino naujų sankcijų įvedimą "kategoriškai nepriimtinu". Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas jas palygino su faktiniu ekonominio karo paskelbimu.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova paaiškino naujų ribojamųjų priemonių įvedimo priežastis. Jos nuomone, Vašingtonas įveda naujas sankcijas, nes praranda išteklius tolesniam vystymuisi, kuris reikalingas įprastoms krizėms įveikti.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)

  Dar šia tema

  "Aukščiausio lygio "trolis"": kodėl Junkeris pažadėjo Trampui padidinti SGD pirkimus
  Vokietija paragino panaikinti sankcijas, paskelbtas dėl situacijos Ukrainoje
  Zacharova papasakojo, kodėl JAV įveda naujas sankcijas Rusijai
  Ekspertas apie ekonominio karo tarp Rusijos ir JAV galimybę
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, žiniasklaida, Donaldas Trampas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos