15:51 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Mėnulis, archyvinė nuotrauka

  Rugpjūtį Rusijos gyventojai gali stebėti trijų planetų priartėjimą prie Mėnulio

  © Sputnik / Антон Денисов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3730

  Pasak astronomų, per savaitę augantis Mėnulis susitiks su visomis Saulės sistemos planetomis, išskyrus Merkurijų

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Rusijos gyventojai iki rugpjūčio pabaigos galės stebėti Mėnulio konvergenciją su Jupiteriu, Saturnu ir Marsu, praneša Maskvos planetariumas.

  Pasak astronomų, per savaitę augantis Mėnulis susitiks su visomis Saulės sistemos planetomis, išskyrus Merkurijų. Tuo tarpu Rusijos gyventojai galės pamatyti natūralaus žemės palydovo konvergenciją tik su kai kuriomis iš jų.

  "Saulė leidžiasi už horizonto šią savaitę apie 20:00 Maskvos laiku ir per prieblandą iki 22:00 Maskvos laiku virš pietvakarių horizonto matomos dvi ryškios šviesos — tai planetos Venera ir Jupiteris. Pietuse švyti Saturnas, o šiek tiek į pietryčius — ryškiai oranžinis Marsas", — sakoma pranešime.

  Rugpjūčio 14 dieną Mėnulis jau susitiko su Venera. Susitikimas su Jupiteriu įvyks 17 dieną, o rugpjūčio 21 dieną — su Saturnu, rugpjūčio 23 dieną — su Marsu.

  Kaip pranešama planetariumo svetainėje, astronominis reiškinys gali būti stebimas pietinėje ir pietvakarinėje horizonto dalyje valandą po saulėlydžio per giedrą orą. Tinkamiausios stebėjimo sąlygos bus pietiniuose Rusijos regionuose.

  Konvergencija yra matomas  dangaus objektų priartėjimas dangaus sferoje. Kampinis atstumas tarp šviesulių priartėjimo metu yra apytiksliai 6-7 laipsniai.

  Dar šia tema

  Pirmadienį Lietuvoje galima stebėti dalinį Mėnulio užtemimą
  Tegai:
  Marsas, Mėnulis, Maskva, Rusija

  Svarbiausios temos