20:23 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  URM pastatas Maskvoje, archyvinė nuotrauka.

  Rusijos URM išsiuntė protesto notą JAV Valstybės departamentui

  © Sputnik / Екатерина Чеснокова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5510

  Departamentas pabrėžė, kad dabartinės padėties pasekmės "gerokai pakenks Rusijos ir Amerikos dvišaliams santykiams ir paveiks visos tarptautinės bendruomenės interesus"

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Maskva išreiškė ryžtingą protestą Vašingtonui dėl JAV tarptautinių teisės normų pažeidimų Rusijos diplomatinių atstovybių atžvilgiu, praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Atitinkama nota diplomatiniais kanalais buvo išsiųsta Valstybės departamentui.

  Departamentas pabrėžė, kad dabartinės padėties pasekmės "gerokai pakenks Rusijos ir Amerikos dvišaliams santykiams ir paveiks visos tarptautinės bendruomenės interesus".

  Užsienio reikalų ministerija priminė, kad darbuotojų ir jų šeimos narių asmeninė nuosavybė išliko Rusijos atstovybių patalpose.

  "Atsižvelgiant į tai, kad ministerija kreipiasi į Valstybės departamentą su reikalavimu, kad suinteresuoti asmenys turėtų galimybę (Rusijos atstovybių darbuotojai  ir jų šeimos nariai, personalas) pirmiau nurodytose patalpose susigrąžinti asmeninę nuosavybę", — sakoma dokumente.

  Taip pat Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Maskva reikalauja, kad Valstybės departamentas pateiktų visą informaciją "apie priemones, kurias garantuos JAV valdžios institucijos per tą laiką, kad būtų užtikrinti saugą ir turto saugumas."

  Departamentas pabrėžė, kad Maskva pasilieka teisę atsakyti, jei JAV ir toliau pažeis tarptautinės teisės normas diplomatinių atstovybių atžvilgiu.

  Praėjusių metų rugsėjo mėnesį generalinis konsulatas San Franciske, pardavimų biuras Vašingtone ir patalpos prekybos misijos Niujorke buvo perduotos JAV  Valstybės departamento prašymu. Valstybės departamentas pareikalavo uždaryti įstaigą, pateikdamas tai kaip atsaką į Rusijos pasiūlymą sumažinti darbuotojų JAV ambasados ​​Rusijoje skaičių.
  Spalio mėnesį Valstybės departamentas pripažino, kad nuėmė Rusijos vėliavą nuo uždarytos diplomatinės atstovybės pastato. Maskva protestavo. Vėliau vėliavos buvo grąžintos Rusijos diplomatams.

  Užsienio reikalų ministerija mano, kad Vašingtono veiksmai yra traktuojami kaip Rusijos valstybės simbolio išniekinimas.

  Dar šia tema

  Kantrybė pasibaigė: Rusija pradėjo puolimą "Lietuvos fronte"
  Rusijos URM išjuokė JAV "Krymo deklaraciją"
  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  Rusijos URM pasmerkė prievartinę rusakalbių gyventojų asimiliaciją Latvijoje
  Tegai:
  Amerika, dvišaliai santykiai, Rusija

  Svarbiausios temos