17:18 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka.

  Ekspertas: JAV gali smarkiai nukentėti nuo naujų sankcijų Rusijai

  © Sputnik / Алексей Агарышев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (198)
  10530

  Jei Vašingtonas įves naujus apribojimus, Maskva atsakys tuo pačiu, taip pat ir kosmoso srityje, sako ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. JAV kongreso narys Tomas Massie ragina sustabdyti isteriją dėl Rusijos ir karinę retoriką  portale RealClear Politics.

  Interviu  Sputnik radijui  Nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas sakė, kad naujas JAV sankcijų  Rusijai etapas gresia amerikiečiams  rimtomis pasekmėmis.

  "Nauja Rusijos spaudimo sankcijomis banga ir isterija, apie kurią kalba Kongreso narys, — tai Amerikos vidaus politikos reiškinys. Artėjančių Kongreso rinkimų fone Amerikoje įsiliepsnojo arši kova tarp Trampo šalininkų ir senojo politinio elito. Kongrese nuskambėjęs pareiškimas, mano nuomone, dar kartą įrodo, kad taip yra. Vis dėlto Amerikoje dar yra blaiviai mąstančių žmonių, kurie supranta, kad ypatingų rezultatų jau daugiau nei trejus metus taikomos sankcijos neatnešė, veikiau jos veda prie tarptautinės padėties ir santykių tarp JAV ir Rusijos pablogėjimo. O naujas sankcijų kovos raundas gresia pakankamai rimtomis pasekmėmis amerikiečiams", — sakė  Kovaliovas.

  Pasak eksperto, Vašingtonas taiko sankcijas Rusijai vienose srityse, tačiau vengia jų kitose, kur apribojimai gali būti nenaudingi jam pačiam.

  "Jei, pavyzdžiui, kaip minėta, amerikiečiai nustojo  bendradarbiauti kosmoso srityje, bet tuo pačiu netaiko sankcijų tose srityse, kur jiems naudinga bendradarbiauti, tai yra, naudojasi jų astronautų į TKS pristatymu, nes kol kas jie neturi pristatymo galimybių, skraido mūsų kosminiais laivais bei naudoja Rusijos gamybos variklius sunkiosioms Amerikos raketoms. Tačiau akivaizdu, kad jei JAV taikys sankcijas, mes esame pasiruošę atsakyti tuo pačiu, tame tarpe ir šiose srityse. Todėl Amerika turi suprasti, kad šios priemonės atneš jai daug žalos", — sakė Kovaliovas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (198)

  Dar šia tema

  "The Hill" atskleidė, kaip naujos antirusiškos sankcijos paveiks JAV
  Vokietija įvertino Rusijos maisto embargo poveikį
  Ekspertas apie ekonominio karo tarp Rusijos ir JAV galimybę
  Vokietijos laikraštis "Handelsblatt" papasakojo apie JAV sankcijų neveiksmingumą
  Vokietijos verslas paragino Rusiją ir Vokietiją pasitraukti iš sankcijų režimo
  Tegai:
  grėsmė, Rusija, sankcijos, Amerika

  Svarbiausios temos