23:33 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Londonas

  Britanijos URM vadovas ketina paraginti ES sustiprinti sankcijas Rusijai

  © Photo: Pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)
  26

  Džeremio Hunto teigimu, Rusijos užsienio politika daro pasaulį pavojingesnį, todėl sankcijos turėtų tapti "viską apimančiomis"

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Britanijos užsienio reikalų ministras Džeremis Huntas paragins Europos Sąjungą sustiprinti sankcijas prieš Rusiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į ministro kalbą Taikos institute Vašingtone.

  Huntas pabrėžia, kad Europa turi palaikyti dialogą su Maskva, tačiau, ministro teigimu, Rusijos užsienio politika neva "padarė pasaulį pavojingesnį".

  "Ir šiandien Jungtinė Karalystė prašo savo sąjungininkus eiti dar toliau, ragindama Europos Sąjungą užtikrinti, kad jos sankcijos prieš Rusiją būtų viską apimančios ir kad mes iš tikrųjų stovėtume petys į petį su Jungtinėmis Valstijomis", — parašė Huntas parengtoje kalboje.

  Taip pat Britanijos ministras išreiškė apgailestavimą, kad Kinija nepalaikė sankcijų prieš Rusiją, įvestų po Krymo prisijungimo prie Rusijos.

  Be to, Huntas atkreipė dėmesį į tai, kad europiečiai vis rečiau pradėjo palaikyti demokratijos principus dėl užsienio valstybių bandymų daryti įtaką rinkimams kitose šalyse.

  Pasak ministro, spręsti svarbiausias problemas būtina, stiprinant esamus aljansus tarp bendras vertybes turinčių valstybių ir stiprinant Vakarų šalių ekonomiką. Jo nuomone, viena iš pagrindinių grėsmių vienybei galėtų tapti "chaotiškas "Brexit"", jei Europos valstybės negali susitarti tarpusavyje.

  Hunto kalba vyks jo pirmojo vizito į JAV kaip užsienio reikalų ministro metu. Programa apima susitikimą su valstybės sekretoriumi Maiku Pompeo, kitais aukštaisiais administracijos pareigūnais ir Kongreso vadovais.

  Iš Vašingtono Huntas nuvyks į Niujorką, kur jis kreipsis į JT Saugumo Tarybą. Huntas taip pat susitiks su JT Generaliniu sekretoriumi Antonijumi Gutjeresu, su kuriuo jis aptars keletą humanitarinių klausimų ir JT reformas.

  Naujos JAV sankcijos

  Rugpjūčio pradžioje JAV administracija paskelbė apie naujas sankcijas Rusijai dėl neva cheminio ginklo panaudojimo Solsberyje, kai buvo apnuodyti buvęs GRU pulkininkas, britų šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino pretekstą naujoms priemonėms "išgalvotu".

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad "tokie apribojimai, žinoma, kenkia visai tarptautinei prekybai". Peskovas taip pat pabrėžė, kad dar anksti kalbėti apie Maskvos reakciją į naujas sankcijas.

  Apnuodijimas Solsberyje

  Kovo mėnesį britų Solsberyje Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti, kaip tvirtina vietos valdžios institucijos, be sąmonės. Britanija apkaltino Rusiją prisidėjimu prie jų apnuodijimo A234 medžiaga, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia ir pabrėžia, kad  Londono pareiškimai yra nepagrįstūs.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)

  Dar šia tema

  Vokietijos verslas paragino Rusiją ir Vokietiją pasitraukti iš sankcijų režimo
  Vokietijos laikraštis "Handelsblatt" papasakojo apie JAV sankcijų neveiksmingumą
  Zacharova papasakojo, kodėl JAV įveda naujas sankcijas Rusijai
  Vokietija paragino panaikinti sankcijas, paskelbtas dėl situacijos Ukrainoje
  Ekspertas apie ekonominio karo tarp Rusijos ir JAV galimybę
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, Didžiosios Britanijos URM, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos