05:37 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  JAV iždinė

  Vašingtonas užblokavo Rusijos aktyvus už šimtų milijonų dolerių sumą

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)
  5901

  Atsakinga už sankcijas Sigal Mandelker kalbos Senate metu pabrėžė, kad JAV ir toliau taikys antirusiškas sankcijas, jei "Maskva nepakeis savo elgesio"

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. JAV blokavo Rusijos aktyvus šalyje už šimtų milijonų dolerių sumą, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV finansų ministro pavaduotojos Sigal Mandelker, atsakingos už sankcijas, pareiškimą.

  Be to, Vašingtonas įrašė į sankcijų sąrašą 1985 metų gimimo Antoną Nagibiną ir 1973 metų gimimo Mariną Carevą, kurie yra susiję su bendrove "Daivtechnoservis", kuriai taikomos sankcijos.

  Taip pat Vašingtonas įrašė į  sankcijų sąrašą po KLDR dvi Rusijos įmones ir šešis laivus. Tarp jų atsidūrė bendrovės "Hudzon-Shiping" iš Vladivostoko ir "Vela-Marin" iš Sankt Peterburgo, taip pat laivai "Bella", "Bogatyr", "Neptun", "Partizan" "Patriot" ir "Sevastopol".

  Savo kalboje Senate Mandelker taip pat pareiškė, kad Vašingtonas tęs savo sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu, kol "Maskva nepakeis savo elgesio".

  Sankcijos prieš Rusiją

  Praėjusių metų rugpjūtį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė įstatymą "Dėl pasipriešinimo Amerikos priešininkams sankcijų pagalba" (CAATSA), kuriame numatytos ribojamosios priemonės Rusijos piliečiams ir įmonėms, susijusiems su Šiaurės Korėja. Dokumentas taip pat taikomas Iranui ir asmenims bei įmonėms iš trečiųjų šalių, kurie bendradarbiauja su į juoduosius sąrašus įrašytais asmenimis.

  Vašingtonas pareiškė, kad sankcijos bus taikomos pasirinktiniai, atsižvelgiant į nacionalinius sąjungininkų ir partnerių interesus.

  Balandį Jungtinės Amerikos Valstijos pradėjo taikyti sankcijas prieš septynis Rusijos verslininkus, 17 pareigūnų ir 14 bendrovių. Jų aktyvai turi būti užblokuoti, o JAV verslininkams draudžiama su jais turėti bet kokį verslą.

  JAV administracija pabrėžė, kad tokių priemonių naudojimas nėra susijęs su konkrečiais įvykiais, greičiau jos tapo atsakymu į "nuolatines ir vis įžūlesnio Rusijos elgesio tendencijas visame pasaulyje".

  Anksčiau Jungtinės Amerikos Valstijos paskelbė naujas sankcijas prieš Rusiją dėl "Skripalių bylos", kurios turėjo įsigalioti rugpjūčio 22 dieną. Vašingtonas planuoja taikyti antrąjį ribojamųjų priemonių paketą, jei Maskva neįvykdys Jungtinių Amerikos Valstijų reikalavimų.

  JAV Kongreso narys Thomas Massie paragino sustabdyti isteriją aplink Rusiją. Jo nuomone, amerikiečiai "įtikina", kad reikia bijoti kiekvieno ruso Amerikoje, o tokia retorika trukdo sukurti produktyvius santykius tarp šalių.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV gali smarkiai nukentėti nuo naujų sankcijų Rusijai
  Vokietijos verslas paragino Rusiją ir Vokietiją pasitraukti iš sankcijų režimo
  Vokietijos laikraštis "Handelsblatt" papasakojo apie JAV sankcijų neveiksmingumą
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, sankcijos, Sigal Mandelker, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos