08:15 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  27

  Rusijos ambasada išsiuntė dvi notas Ukrainos užsienio reikalų ministerijai, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Europos žurnalistų federacija smerkia portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio  suėmimą ir ragina jį išleisti, RIA Novosti pranešė EŽF generalinis sekretorius Rikardas Gutjeresas.

  Penktadienį, rugpjūčio 24 dieną, bus 100 dienų kaip Višinskis  suimtas, apkaltinus jį remiant nepripažintas Donecko ir Luhansko respublikas  ir tėvynės išdavyste.

  Prie jo neprileidžiami Rusijos Federacijos konsuliniai darbuotojai, argumentuojant tuo, kad Višinskis Ukrainos pilietis. Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau vadino Kijevo veiksmus prieš "RIA Novosti Ukraina" savivale. Kaip sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Kijevo veiksmai prieš  "RIA Novosti Ukraina" žurnalistus yra nepriimtini.

  Rusijos ambasada išsiuntė dvi notas Ukrainos užsienio reikalų ministerijai, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

  Gutjeresas priminė, kad iš karto po žurnalisto arešto EŽF oficialiai pasmerkė spaudos laisvės pažeidimą, paskelbusi komunikatą specialioje platformoje dėl Europos žurnalistų tarybos apsaugos. Po to paaiškėjo Ukrainos lyderio reakcija, kai jis bandė pateisinti areštą. Tačiau, kaip teigia Gutjeresas, Kijevo argumentai federacijai buvo visiškai neįtikinami.

  "Atsakydama į tai, toje pačioje platformoje liepos 12 dieną, Ukrainos vyriausybė bando pateisinti areštą. Bet jie pateikia seriją faktų, kurie tik yra dalis  Višinskio ir jo kolegų profesijos. Jiems priekaištauja už tai, ką jie rašė apie referendumą Kryme. Bet juk tai - kiekvieno save gerbiančio žurnalisto darbas. Iš atsakymo aišku, kad Višinskio darbas nepatiko Ukrainos vyriausybei, ir būtent todėl jie nusprendė apkaltinti jį tėvynės išdavyste ir suimti. Ukrainos vyriausybės atsakymas mums atrodo visiškai neįtikinamai", — sakė Gutjeresas.
  EŽF laikosi savo pozicijos ir reikalauja paleisti žurnalistą, pabrėžė Rikardas Gutjeresas.

  "Mūsų pozicija nesikeičia: Višinskis turi būti išlaisvintas. Mums ši byla — aktuali darbotvarkė, oficialiai įregistruotas  žurnalistų teisių pažeidimo atvejis. Nors situacija nėra išspręsta, šalį-pažeidėją smerkia viso pasaulio bendruomenė", — pareiškė generalinis sekretorius.

  "Prie mūsų akcijos dėl Višinskio prisijungė Amerikos ŽAK (Žurnalistų apsaugos komitetas), "Žurnalistai be sienų" ("Reporters sans Frontieres", RSF). Jo atvejis turi didelę paramą organizacijų, kovojančių už spaudos laisvę.  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) taip pat pasmerkė areštą", — padarė išvadą generalinis sekretorius.

  MIA Rossija segodnia, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Сергеев

  Apsaugos darbuotojai Ukrainoje gegužės 15 dieną įsiveržė į biurą, kuriame dirba "RIA Novosti Ukraina"  korespondentai,  atliko kratą, kuri truko apie aštuonias valandas. Tuo pačiu metu Kijeve buvo sulaikytas portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis.

  Jis yra įtariamas nepripažintų Donbaso respublikų rėmimu ir valstybės išdavyste. Chersono teismas gegužės 17 dieną leido suimti Višinskį 60 dienų be galimybės sumokėti užstatą. Gynyba apskundė šį sprendimą Chersono apygardos teismui, tačiau teismas atsisakė pateikti apeliaciją.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Višinskio gynyba pateikė apeliaciją dėl jo arešto Ukrainoje
  Chersono teismas atidėjo apeliacijos dėl Višinskio arešto nagrinėjimą
  Apeliacinis teismas nutarė palikti Višinskį suimtą
  Kijeve apiplėštas Kirilo Višinskio butas
  Chersono teismas atsisakė grąžinti Višinskiui priklausantį turtą
  Tegai:
  Ukraina, sulaikymas, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos