20:59 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  37

  Savo ruožtu, MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas mano, kad portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio byla tyčia vilkinama

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir TV kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pakomentavo portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio, kuris jau šimtą dienų suimtas, areštą. Ji klausia, ar Europa mano, kad "kaltinti valstybės išdavyste" už žurnalisto darbą — normalu, praneša RIA Novosti.

  "Mes turime klausimų. Ukrainai. Ar jūs tikrai manote, kad kuo daugiau žurnalistų jūsų kalėjimuose, tuo arčiau šviesi Europos ateitis? Europai. Jūs nežinote, jūs pamiršote, jūs nepastebėjote, jums uždrausta pastebėti arba jūs dabar taip pat manote, kad kaltinti valstybės išdavyste už žurnalisto darbą — normalu?" — pareiškė Simonian.

  Ji pridūrė, kad Jungtinėms Amerikos Valstijoms nėra klausimų, nes neaišku, kam ten reikia juos užduoti.

  Savo ruožtu, MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas mano, kad Višinskio byla tyčia vilkinama, nes teisme ji gali tiesiog pasibaigti.

  "Kaip tik praėjo šimtas dienų, kai Kirilas yra kalėjime. Jis uždarytas kažkokiame Chersono kalėjime… Aš tik noriu pasakyti: tai, kad Kirilas kalėjime tik už tai, kad profesionaliai vykdė savo pareigą, — tai režimo, kuris susiformavo Kijeve po kruvino valstybinio perversmo, silpnumo įrodymas. Tai gėda, viduramžiai, inkvizicija. Esu įsitikinęs, kad šis procesas vilkinamas tik todėl, kad teisme jis subyrės", — sakė Kiseliovas spaudos konferencijoje, skirtoje festivalio "Koktebel Jazz Party" atidarymui.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos palaikymu. Jam gresia 15 metų kalįjimo.

  Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų, be galimybės paleisti už užstatą, tačiau pasibaigus šiam laikotarpiui pratęsė terminą.

  Gynyba pateikė skundą dėl Višinskio arešto, tačiau teismas jį atmetė. Teismo posėdžio metu žurnalistas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pagalbos, o taip pat pareiškė, kad jis ketina atsisakyti Ukrainos pilietybės.

  Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Ukrainos teismas nusprendė pratęsti Višinskio sulaikymą
  Kijevas neleido Rusijos konsului aplankyti Višinskio tardymo izoliatoriuje
  Rusija ragina JT atkreipti ypatingą dėmesį į Višinskio bylą
  Tegai:
  RIA Novosti Ukraina, Dmitrijus Kisiliovas, Margarita Simonian, Rusija

  Svarbiausios temos