17:21 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  2017 metų Europos statistikos agentūros "Eurostatas" duomenimis, brangiausios šalys, priešingai, buvo Danija ir Liuksemburgas

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje buvo beveik 40 procentų mažesnės nei Europos Sąjungos vidurkis, sakoma Eurostato 2017 metų ataskaitoje.

  Europos statistikos agentūros duomenimis, brangiausiomis šalimis tapo Danija ir Liuksemburgas, kuriose kainos buvo 41 procentu didesnės nei ES. Toliau eina Švedija (35 procentais didesnės), Airija (28), Suomija (23) ir Didžioji Britanija (17).

  Mažiausios kainos buvo užfiksuotos Bulgarijoje (56 procentais žemesnės), Rumunijoje (52), Lenkijoje (47), Vengrijoje (42) ir Lietuvoje (40).

  Kaimyninėse Baltijos respublikose prekių ir paslaugų kainos taip pat buvo mažesnės nei Europos Sąjungos vidurkis. Latvijoje kainos buvo žemesnės 32 procentais, Estijoje — beveik 26 procentais.

  Eurostato agentūra palygino praėjusių metų kainas su 2000 metų duomenimis, kai Baltijos valstybės dar nebuvo Europos Sąjungos narės. Tada Lietuvoje prekių ir paslaugų kainos buvo 54,5 procento žemesnės, Latvijoje — 49,5, o Estijoje — 50,3.

  Danijoje aukštos kainos buvo pripažintos restoranuose ir viešbučiuose, transportui, maistui, poilsiui ir kultūrai, taip pat buitiniams prietaisams. Tuo metu Airijoje alkoholio ir tabako produkcijos kainos buvo 74 procentais didesnės nei ES. Liuksemburgas pasižymėjo aukščiausiomis kainomis būstui ir komunalinėms paslaugoms (63 procentais), Graikija — ryšių paslaugoms (54), o Švedija — drabužiams ir avalynei (34).

  Dabar Lietuvos gyventojai nerimauja dėl maisto kainų augimo. Vidutiniškai jie išleidžia maisto produktams daugiau nei ketvirtadalį savo pajamų.

  Seimo deputatas Žygimantas Pavilionis pažymėjo, kad per pastaruosius penkerius metus maisto kainos padidėjo šešiais procentais.

  Vyriausybė pažadėjo, kad ji darys viską, kas įmanoma, kad išvengtų kainų didėjimo.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasiūlė atgaivinti smulkųjį verslą, kad pakoreguotų kainas. Jo nuomone, nedidelės parduotuvės leis atkurti rinkos konkurenciją.

  Dar šia tema

  Lietuvoje pabrango benzinas
  Lietuvoje pakilo pieno kainos
  Įvardytas produktas, dėl kurio Lietuvoje pabrango maisto produktų krepšelis
  Tegai:
  prekės, kainos, Eurostatas, Europos Sąjunga (ES), Lietuva

  Svarbiausios temos