21:07 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  JAV valstybės departamento pastatas

  JAV paviešino pirmąjį naujų sankcijų Rusijai paketą

  CC BY-SA 3.0 / AgnosticPreachersKid / The Harry S. Truman Building
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (198)
  6403

  Formaliai jos įsigalios pirmadienį. Ribojamųjų priemonių įvedimo pagrindu tapo neva Maskvos cheminio ginklo panaudojimas Solsberyje

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Naujos JAV sankcijos uždraus Amerikos kreditus Rusijai, ginklų eksportą ir dvejopo naudojimo produkciją, praneša RIA Novosti su nuoroda į dokumentą, kuris buvo paskelbtas JAV vyriausybės Federaliniame registre — oficialiame spaudos organe.

  Formalus paskelbimas ir ribojamųjų priemonių įsigaliojimas vyks pirmadienį.

  Naujos sankcijos numato bet kokios paramos Rusijai nutraukimą  iš JAV pusės, išskyrus "skubią humanitarinę pagalbą, maistą ir kitus žemės ūkio produktus".

  Be to, Valstybės departamentas nustos išduoti licencijas Rusijos valstybinėms bendrovėms ginklų ir dvejopo naudojimo prekių eksportui. Šie apribojimai nepalies bendradarbiavimo kosmose ir  komercinių kosminių paleidimų sričių, taip pat produkcijos, reikalingos civilinės aviacijos skrydžių saugumui užtikrinti. Galimos ir kitos išimtys.

  Be to, Rusijai bus atsisakyta "bet kokio kredito, kredito garantijų ir kitos finansinės paramos" iš bet kolios Amerikos institucijos pusės.

  Ribojamųjų priemonių įvedimo pagrindu tapo kaltinimas Maskvos atžvilgiu cheminio ginklo panaudojimu britų Solsberyje, kur buvo apnuodyti buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

  Antrasis ribojamųjų priemonių paketas gali būti įvestas lapkričio mėnesį. Šios sankcijos palies Rusijos juridinių asmenų kreditavimą, prekių eksportą ir importą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad naujos sankcijos sukurs papildomą įtampą.

  Savo ruožtu, Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pažymėjo, kad katastrofiškos grėsmės pirmasis sankcijų paketas neneša, tačiau, jei bus antras raundas, tada "tai taps beveik santykių užšaldymu, jei ne prekybos karu".

  Skripalių byla

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.

  Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija. Maskva kategoriškai atmeta visus kaltinimus. Rusijos pusė  ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Britanija ignoravo iniciatyvą ir atsisakė leisti susisiekti su Skripaliais.

  Be to, Užsienio reikalų ministerija įrodė, kad Didžiosios Britanijos minister pirmininkė Teresa Mei melavo, teigdama, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, kadangi laboratorijoje "Porton Down" tai paneigė. Gegužės viduryje buvęs GRU pareigūnas išvyko iš ligoninės, jo dukra buvo išleista balandžio viduryje. Julija pasakė, kad grįš į Rusiją.

  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje >>

  Dėl skandalo su apnuodijimu JAV ir Kanada, taip pat eilė Europos šalių, tarp jų ir Baltijos šalys, Lenkijos, Prancūzija, Vokietija, Italija, Ukraina ir Moldova išsiuntė daugiau nei šimtą Rusijos diplomatų. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (198)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV gali smarkiai nukentėti nuo naujų sankcijų Rusijai
  Vokietijos verslas paragino Rusiją ir Vokietiją pasitraukti iš sankcijų režimo
  Vokietijos laikraštis "Handelsblatt" papasakojo apie JAV sankcijų neveiksmingumą
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, sankcijos, JAV Valstybės departamentas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos