14:01 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Pratybos Ukrainoje, archyvinė nuotrauka

  DLR: Ukraina apšaudo Donbasą ir prisidengia savanoriais kaip gyvu skydu

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  DLR vadovybė kaltina Ukrainos kariuomenę tuo, kad ji apšaudo Donbaso teritoriją, žinodama, jog ten dirba tarptautinių organizacijų savanoriai

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Donecko Liaudies Respublikos ginkluotųjų pajėgų vadas apkaltino Ukrainos kariuomenę tuo, kad šaudymo metu ji panaudoja tarptautinių misijų darbuotojus kaip gyvą skydą, praneša RIA Novosti.

  Pasak respublikos spaudos tarnybos vadovo Danylo Bezsonovo, penktadienį 28-oji mechaniška Ukrainos  ginkluotosios pajėgų brigada apšaudė miesto pakraščius, kai organizacijos "HALO Trust" nariai atliko ten išminavimo darbus.

  "Mes aiškiai laikėmės nurodytų susitarimų, tačiau ginkluotosios pajėgos pasinaudojo to <…> ir pradėjo šaudyti iš BMP Staromikhaylovka kaime ", — Donecko naujienų agentūra cituoja Bezsonovo žodžius.

  DLR neatmeta, kad taip pat gali veikti 36-osios ginkluotosios brigados kovotojai.  Šioje zonoje dirba Čekijos organizacijos "Žmogus nelaimėje" savanoriai.

  Pasak DLR atstovo Jungtiniame ugnies nutraukimo kontrolės ir koordinavimo centre, per praeitą parą Ukrainos ginkluotosios pajėgos du kartus apšaudė Donecką iš granatsvaidžio.  Praėjusią dieną buvo pranešta apie šešis paliaubų pažeidimus.

  Nuo liepos 1 dienos Donbase veikia "duonos" paliaubos. Be to, buvo susitarta dėl taip vadinamųjų mokyklos paliaubų: šalys susitarė visiškai nutraukti ugnį nuo rugpjūčio 29 dienos dėl mokslo metų pradžios.

  Dar šia tema

  Rada papasakojo apie Kijevo nenorą užbaigti konfliktą Donbase
  Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų
  Rusijos karininkas: Baltijos instruktoriai Donbase ruošia "silovikams" snaiperius
  Tegai:
  Doneckas, Ukraina

  Svarbiausios temos