01:13 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
    Pasaulyje
    Gauti trumpą nuorodą
    39

    Vokietijos ministro nuomone, "atėjo laikas persvarstyti transatlantinę partnerystę: blaiviai, kritiškai ir netgi savikritiškai"

    VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Haiko Maas paskelbė, kad pristatys naują Berlyno užsienio politikos strategiją santykiuose su Vašingtonu, praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "dpa".

    Maas paskelbė apie naują strategiją dėl spalį prasidedančių Vokietijos metų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vokietijos ministro nuomone, "atėjo laikas persvarstyti transatlantinę partnerystę: blaiviai, kritiškai ir netgi savikritiškai".

    Anksčiau Maas savo straipsnyje, paskelbtame laikraštyje "Handelsblatt", pabrėžė, kad Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos ilgą laiką tolsta viena nuo kitos ir palaipsniui nyksta interesų ir vertybių bendrumas. Ministras pabrėžė, kad santykių normalizavimo procesas su Rytų valstybėmis prasidėjo prieš Jungtinių Valstijų Donaldo Trampo prezidentavimą ir pasisakė prieš strategiją, pagal kurią Briuselis turėtų laukti, kol Jungtinėse Amerikos Valstijose pasikeis valdžia.

    Dabar Maas ketina laikytis subalansuoto bendradarbiavimo idėjos kaip santykių su Amerikos partneriais pagrindo. Pagrindinis Vokietijos užsienio politikos tikslas yra stiprios ir nepriklausomos Europos kūrimas. Pasak Maas, ten, kur Vašingtonas kerta raudoną liniją, Europa turėtų sukurti atsvarą.

    Santykiai tarp Briuselio ir Vašingtono labai pablogėjo nuo šių metų pavasario. JAV valdžia nusprendė pasitraukti iš branduolinio susitarimo su Iranu be pasitarimo su Europos partneriais ar Rusija, taip pat įvedė prekybos plienu ir aliuminiu mokesčius daugumai šalių, įskaitant ES. Savo ruožtu Briuselyje rugpjūčio pradžioje buvo priimta rezoliucija dėl ES teritorijoje JAV ekstrateritorinių sankcijų prieš Iraną panaikinimo. 

    Be to, Vašingtonas nuolat bando spausti Berlyną dėl "Nord Stream-2" projekto ir grasina taikyti sankcijas toms Europos bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Rusija. JAV yra suinteresuotos tiekti į Europą savo suskystintas gamtines dujas, kurios žymiai brangesnės nei mėlynasis kuras, kurį "Gazprom" tiekia Europai. Pasak kai kurių ekspertų, nepaisant to, kad Vokietijos valdžia nepalaiko Maskvos politiniais klausimais, labiausiai tikėtina, kad ji palaikys Rusiją ekonominiuose projektuose.

    Dar šia tema

    FP žurnalistas paaiškino, kodėl Rusija yra JAV draugė
    "Nord Stream-2" pateikė prašymą aplenkti Daniją
    JAV Kongreso narys papasakojo, kuo reikia pakeisti Rusijos dujas
    Tegai:
    tarptautiniai santykiai, Vokietija

    Svarbiausios temos