20:02 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Putino vizitas į Austriją, nuotrauka iš įvykio vietos

  Austrijos kanclerio pavaduotojas pavadino Putino vizitą didele garbe

  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4020

  Austrijos politikas Putiną apibūdino kaip "labai malonų, tvirtai stovintį ant žemės, atvirą ir nuoširdų žmogų"

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Austrijos kanclerio pavaduotojas Heinz-Christian Strahe pavadino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną mandagiu ir atviru žmogumi, sakė jis interviu "Die Presse".

  Austrijos valstybės pareigūnas išreiškė nesusipratimą dėl to, kad Putino vizitas į Austrijos užsienio reikalų ministrės Karin Kneisl vestuves sukėlė tokį triukšmą šalyje ir visame pasaulyje, o bet kokią kritiką dėl šio įvykio jis pavadino absurdu. Strahe pabrėžė, kad Rusijos prezidento vizitas byloja apie labai didžiulę garbę, kuri buvo suteikta Austrijai.

  Vicekancleris pareiškė, kad į tokius renginius kviečiami tie, su kuriais yra šilti ir pagarbūs santykiai. Jis pridūrė, kad Kneisl gerai pažįsta Rusijos vadovą, jie daug kartų kalbėjosi telefonu, taip pat ir  neoficialiomis temomis, todėl tarp jų susiklostė geri santykiai.

  Pats Strahe Putiną apibūdino kaip "labai malonų, tvirtai stovintį ant žemės, atvirą ir nuoširdų žmogų".

  Anot vicekanclerio, Austrija laikoma šalimi, kuri padeda gerinti santykius su Rusija, bei priminė, kad Austrijos vadovybė palaiko puikius santykius su Rusija ir kitomis šalimis, o tai vėliau gali padėti išspręsti ginčus. Kneisl vestuvės vyko rugpjūčio 18 dieną. Vladimiras Putinas dalyvavo renginyje, padovanojo jaunavedžiams paveikslą su kaimo kraštovaizdžiu, tradicinį rusišką virdulį, alyvuogių aliejaus spaudyklę. Į vestuves kartu su Rusijos prezidentu atvyko Kubos kazokų choras.

  Putino kvietimas į Kneisl vestuves sukėlė nepasitenkinimą, ypač Kijeve. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius "nesuvokia" tokios kritikos priežasties.

  Dar šia tema

  Baltijos šalyse parlamentarai paragino ES vadovus daryti spaudimą Putinui
  Sirijos pilietė padėkojo Putinui už taikos palaikymą
  Porošenko skundžiasi, kad Ukrainos politikai palaiko Putiną
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Austrija

  Svarbiausios temos