04:35 2019 Kovo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1291
 • RUB72.5964
  Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas, archyvinė nuotrauka

  Ukrainos URM ministras: Lietuva siekia padėti Avdijivkai

  © AP Photo / Mary Altaffer
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Ukrainos užsienio reikalų ministras sakė, kad Lietuva turi planų prisidėti prie viso miesto plėtros, o ne tik prie atskirų projektų

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuva ketina remti Kijevą, atkuriant Avdijivką Donecko srityje, sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

  "Mūsų draugai iš Lietuvos ketina imtis tam tikros Avdijivkos globos. Ir ne tik apsiimti atskirus objektus, o tiksliai pamatyti, kaip Lietuvos buvimas — o lietuviai yra mūsų tikri draugai — galės pakelti Avdijivką", — cituoja ministrą "Ukrinform".

  Klimkinas pridūrė, jog Ukrainos diplomatai stengsis užtikrinti, kad tokia pagalba būtų teikiama visiems miestams, esantiems teritorijoje, valdomoje valdžios institucijų, ir "po deokupacijos — ir viso Donbaso".

  Anksčiau prezidentas Petro Porošenko nurodė diplomatams pritraukti kuo daugiau lėšų iš ES šalių Kijevo kontroliuojamoms Donbaso gyvenvietėms atkurti. 

  Pavasarį Donbsą aplankė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis atvyko į Avdijivką, aplankė Lietuvos lėšomis suremontuotą  vaikų žaidimų aikštelę. Skvernelis taip pat paragino ES šalis investuoti į Ukrainos regionus, nukentėjusius nuo konflikto, ypač infrastruktūros plėtrai.

  Nuo 2014 metų balandžio mėnesio Kijevo valdžios institucijos vykdo karines operacijas prieš savanoriškas Luhansko ir Donecko liaudies respublikas, paskelbusias nepriklausomybę po perversmo. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

  Dar šia tema

  Lenkija-Lietuva: draugystė, kuriai nelemta užsimegzti
  "Mes plušame nemokamai". Kaip ukrainiečius Baltijos šalyse parduoda į vergovę
  Tegai:
  pagalba, Ukraina

  Svarbiausios temos