12:44 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Europos Komisija pranešė, kad kova su korupcija turėtų tapti viena iš sąlygų, suteikiančių Ukrainai naują finansinę paramą iš ES

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Ukraina suderino su Europos Sąjunga sąlygas dėl finansinės pagalbos iki milijardo eurų Kijevui suteikimo ir ketina netrukus pasirašyti atitinkamą sutartį, praneša agentūra Ukrainskije novosti su nuoroda į Ukrainos pasiuntinį ES Nikolajų Točickį.

  "Yra pažanga (derybose dėl finansinės pagalbos sąlygų  —  Sputnik), sąlygos suderintos. Aš, deja, negaliu jų atskleisti, kol nepasirašyta sutartis. Ji bus pasirašyta artimiausiu metu"  — agentūra cituoja Točickio žodžius.

  Birželio pabaigoje, ES Taryba pagaliau nutarė skirti Ukrainai naują finansinės pagalbos paketą iki milijardo eurų, su sąlyga, kad šalis įvykdys tam tikrus įsipareigojimus.

  Anksčiau buvo pranešta pranešė, kad galutinis ES valdžios institucijų finansinės paramos paketo pasirašymas prognozuojamas liepos mėnesį. Tada Ukrainai ir ES reikės supratimo memorandumo, nustatančio priemones ir reformas, kurių Ukrainos valdžios institucijos turės imtis, kad gautų paskolas pagal šią programą.

   Europos Sąjunga planavo suteikti Ukrainai šią pagalbą dviem etapais, o paramos programa truks 2,5 metų.

  Kovo mėnesio viduryje Europos Komisija pasiūlė naują, ketvirtąją finansinės pagalbos Ukrainai programą iki vieno milijardo eurų. Tai turėjo patvirtinti Europos Sąjungos Taryba ir Europos Parlamentas.

  Ankstesnė analogiška programa, kurios finansavimo apimtis siekė 1,8 mlrd. eurų, buvo patvirtinta Ukrainai 2015 metais. Iš šios sumos šaliai buvo skirta 1,2 mlrd. eurų reformoms. Tačiau paskutinės paskolos dalies Europos Sąjunga Ukrainai nesuteikė, nes jos valdžia neįvykdė nemažai sąlygų, įskaitant reformas kovos su korupcija srityje.

  Todėl Europos Komisija pranešė, kad kova su korupcija turėtų tapti viena iš sąlygų, suteikiančių Ukrainai naują finansinę paramą iš ES.

  Dar šia tema

  Ukrainos politinis technologas atskleidė valdžios apgaulę apie turistus Kryme
  Porošenko skundžiasi, kad Ukrainos politikai palaiko Putiną
  Rada pažadėjo "žemės drebėjimą Kremliuje" karinio parado Kijeve metu
  Buvęs Ukrainos prezidentas pasakė, kad jis nusivylė ukrainiečiais
  Tegai:
  finansinė parama, Ukraina, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos