10:28 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Europos Žmogaus Teisių Teismo pastatas

  EŽTT nubaudė Slovėniją už lietuviui skirtą rusų kalbos vertėją teisme

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49 0 0

  Už banko plėšimą nuteistam Lietuvos piliečiui teismo proceso metu buvo paskirtas rusakalbis vertėjas, o visos bylos medžiagos taip pat buvo išverstos į negimtąją jam kalbą

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nusprendė, kad Slovėnija pažeidė lietuvio teises, pateikusi jam rusakalbį, o ne lietuviškai kalbantį vertėją, teigiama EŽTT pranešime spaudai.

  Lietuvos pilietis Danas Vizgirda, gyvenantis Liublianoje, buvo sulaikytas dėl įtarimo banko apiplėšimu 2002 metais. Tų pačių metų gegužę jam ir keturiems kitiems lietuviams buvo pareikšti kaltinimai.

  Vizgirda buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus ir keturis mėnesius. Jo apeliacija buvo atmesta.

  Teismo posėdžio metu jam buvo suteiktas rusų kalbos vertėjas, o visos bylos medžiagos taip pat buvo išverstos į rusų kalbą.

  Europos Žmogaus Teisių Teismas atmetė Slovėnijos valdžios institucijų argumentą, kad Vizgirdai buvo paskirtas rusakalbis vertėjas, nes jie galvojo, kad rusų kalba yra paplitusi Lietuvoje. Tuo tarpu teismas nustatė, kad valdžios institucijos niekada netikrino, kaip gerai kaltinamasis moka rusų kalbą.

  "Iš viso dėl su kalba susijusios pagalbos, kurią jis gavo, kaltinamasis negalėjo aktyviai dalyvauti procese, kuris dėl to buvo neteisingas, ir jo teisės buvo pažeistos", — sakoma EŽTT nutarime.

  Strasbūro teismas įpareigojo Slovėniją nukentėjusiajam atlyginti 6,4 tūkst. eurų kompensaciją ir 2,5 tūkst. eurų teismo išlaidoms padengti.

  Dar šia tema

  Strasbūro teismas pritarė, kad "Durnių laivas" pažeidė Landsbergių šeimos orumą
  Lietuviai išmokys Kiniją gerbti žmogaus teises Tibete
  Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi
  Tegai:
  lietuvis, Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT), Lietuva

  Svarbiausios temos