06:27 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Kijevas

  Ukraina nori pirkti iš JAV priešlėktuvinės gynybos kompleksus

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Kijevas planuoja įsigyti tris brangius ginklų komplektus. Pasak Ukrainos ambasadoriaus, šis ketinimas buvo išreikštas Trampo ir Porošenko susitikime Briuselyje

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV Valerijus Čalyj pareiškė, kad Kijevas išsiuntė oficialią užklausą į Vašingtoną, kad įsigytų priešlėktuvinės gynybos sistemas. Apie tai jis pasakojo radijo "Novoje vremia" eteryje.

  Ukraina planuoja įsigyti tris karinius komplektus, kurių kaina apie 640 milijonų eurų už vienetą.

  "Mūsų kito laikotarpio poreikiai, mano nuomone, tai jūrų erdvė, karinė oro erdvė; čia tai, be ko mes tiesiog negalime užtikrinti šalies gynybos", — kalbėjo Čalyj.

  Ukrainos ambasadorius pabrėžė, kad užklausa buvo suformuluota Ukrainos ir JAV prezidentų susitikimuose Briuselyje, taip pat susitikimuose su JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju Džonu Boltonu.

  Čalyj taip pat sakė, kad Ukrainos kariuomenei apsiginkluoti reikia dronų, artilerinio nutaikymo radarų,  sistemų prieš snaiperius.

  Ginklų tiekimas į Ukrainą

  2018 metais Ukraina gavo ginklus iš Lietuvos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Kanados daugiau nei už 35 milijonus eurus. 

  Anksčiau Pentagonas skyrė Ukrainos gynybai apie 170 milijonų eurų. Kaip rašyta gynybos ministerijos pranešime, šie pinigai bus skirti komandų struktūrai, ryšių sistemoms stiprinti ir kariniais medicininiais tikslais.

  Tuo tarpu buvęs Ukrainos ministras pirmininkas Romanas Bessmertnyj anksčiau pareiškė, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kareiviai negali išmokti valdyti amerikiečių karinės technikos, nes tam reikia specialaus pasirengimo, kurio jie neturi.

  Rusija ne kartą perspėjo apie ginklų tiekimo į Ukrainą pavojų, nes tai tik paskatins Donbaso konfliktą. Prieš ginklų tiekimą į Kijevą pasisakė daugelis Europos politikų.
   
  2014 metų pavasarį Kijevas pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai pasiskelbusias Donbaso respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje. JTO duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  Kanada skirs Ukrainos kariuomenei daugiau nei 7 mln JAV dolerių
  JAV tapo pagrindinėmis Ukrainos ginklų importuotojomis
  Tegai:
  priešlėktuvinė gynyba, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos