03:29 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Ukrainos prezidentas įsitikinęs, kad jau dabar egzistuoja tūkstančiai netikrų paskyrų socialiniuose tinkluose, per kuriuos bandoma daryti įtaką rinkėjams

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareiškė, kad Rusija jau aktyviai kišasi į rinkimus šalyje per socialinius tinklus. Apie tai pranešė Ukrainos prezidento administracijos spaudos tarnyba.

  "Jau dabar pirmaujančios IT kompanijos fiksuoja tūkstančius, dešimtis tūkstančių netikrų sąskaitų, paskyrų su rusiškomis šaknimis. Rusija rengia naują galingą manipuliavimo kampaniją — "fake news", stabilumo pakirtimas", — sakė jis Ukrainos užsienio diplomatinių institucijų vadovų susitikime.

  Pasak jo, Rusija "jau įgudo", kai tariamai įsikišo į referendumą Nyderlanduose, susijusį su Ukrainos asociacijos su Europos Sąjunga ratifikavimu, ir į referendumą dėl "Brexit".

  Kaltinimai Rusijai dėl "kišimosi"
  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба президента Украины

  Maskva ne kartą paneigė kaltinimus dėl bandymų daryti įtaką rinkimams įvairiose šalyse, o Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino tokius kaltinimus "visiškai nepagrįstais".

  Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos įsikišimą į rinkimus JAV ir kitose šalyse, teigė, kad nėra jokių patvirtinančių tai įrodymų. JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Džonas Boltonas taip pat sakė, kad gavo Vladimiro Putino patikinimus, jog Rusija nedarė įtakos rinkimams Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Dar šia tema

  Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
  Rados deputatas papasakojo apie lemtingas prekybos su Rusija nutraukimo pasekmes
  Rada pažadėjo "žemės drebėjimą Kremliuje" karinio parado Kijeve metu
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, Ukraina, Petro Porošenka, Rusija

  Svarbiausios temos