09:25 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
  67

  Jei amerikiečiai tikrai bandys įdiegti savo priešraketinės gynybos sistemas Sirijoje, tai turėtų būti aiškiai įvardyta kaip provokacija

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Jei žiniasklaidos pranešimai pasitvirtins ir JAV įdiegs savo priešraketinės gynybos sistemą Sirijos šiaurėje, šie veiksmai gali būti aiškiai traktuojami kaip provokacija, kartu su planais inscenizuoti cheminę ataką Sirijoje, rašo RIA Novosti su nuoroda į senatorių Francą Klincevičių.

  Anksčiau Turkų leidinys  "Yeni Safak" su nuoroda į buvusį karinės asamblėjos vadą Sirijos provincijoje Deir ez Zoras Al Fayez Esmer pranešė, kad Pentagonas rengiasi dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą Sirijos miestuose, esančiuose šiaurinėje šalies dalyje. Al Esmer pabrėžia, kad šie veiksmai rodo JAV administracijos ketinimą stiprinti buvimą Sirijoje, kartu teikiant paramą uždraustai Turkijoje Kurdistano darbo partijai.

  "Jei amerikiečiai tikrai bandys įdiegti savo priešraketinės gynybos sistemas Sirijoje, tai turėtų būti aiškiai įvardyta kaip provokacija. Tiesą sakant, ši provokacija įeina į vieną paketą su "cheminio ginklo" panaudojimo inscenizacija, kuri turėtų suveikti kaip JAV ir jų sąjungininkų išpuolio prieš Sirijos vyriausybės objektus pretekstas", — sakė Klincevičius spaudos tarnybos pranešime.

  Jis pabrėžė, kad nėra karinio poreikio dislokuoti Amerikos priešraketinės gynybos sistemas Sirijoje.

  "Šios idėjos tikslas yra paaštrinti padėtį Sirijoje, parodant visam pasauliui, kad JAV iš ten nesiruošia trauktis", — sakė senatorius.

  Ginkluotas konfliktas Sirijoje

  Ginkluotas konfliktas Sirijoje tęsiasi nuo 2011 metų kovo mėnesio. Vyriausybės pajėgoms priešinasi įvairių ginkluotų susivienijimų kovotojai. Karinio konflikto sureguliavime dalyvauja ir Rusija, palaikydama Sirijos prezidentą Bašarą al-Assadą.

  Praėjusį savaitgalį oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas pranešė, kad "Baltųjų šalmų" "persirengę gelbėtojai" Sirijoje ketina nufilmuoti vaizdo įrašą Artimųjų Rytų ir anglakalbei žiniasklaidai po "cheminės atakos" inscenizacijos.

  Tada Gynybos ministerijos atstovas papasakojo, kad inscenizacija ruošiama Sirijos Kafer-Zaitos gyvenvietėje. Tam ten iš provincijos šiaurės atvežta gyventojų grupė, kuri bus nufilmuota vaizdo įraše apie tai, kaip "vyriausybės pajėgos apšaudo" civilius "cheminiais šaudmenimis" ir "statininėmis bombomis".

  Situacijos raida — Sputnik temoje  "Karas Sirijoje" >>>

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)

  Dar šia tema

  Rusijos oro pajėgų bazėje Sirijoje numušti nežinomi dronai
  Teroro išpuolio Sirijoje metu žuvo 38 žmonės
  Sirijoje buvęs teroristų tunelis virto meno kūriniu
  Tegai:
  provokacija, karas, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos