18:35 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Gaublys

  Baltarusijoje prekyboje pastebėti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje

  © Photo: Pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4910

  Nors Baltarusija valstybiniame lygmenyje nepripažino Krymo Rusijos dalimi, kai kuriose šalies parduotuvėse galima nusipirtkti gaublį su Krymu Rusijos sudėtyje

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Gaubliai, kuriuose Krymas vaizduojamas kaip Rusijos dalis, parduodami universalinėje parduotuvėje Mogiliove, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos žurnalistą Eugenijų Gluškovą.

  Žurnalistas išreiškė savo neigiamą požiūrį į šį faktą.

  "Kur žiūri Mogiliovo rajono švietimo ir ideologijos skyrius?" — parašė Gluškovas savo Facebook paskyroje.

  Žurnalistas priminė, kad Baltarusija valstybiniame lygmenyje nepripažino Krymo kaip Rusijos teritorijos.

  Žemėlapiai su Krymu Rusijos sudėtyje

  Įvairiose šalyse, įskaitant tas, kuris nepripažino Krymo susivienijimo su Rusija, prekyboje pasirodė poligrafinė produkcija, kur pusiasalis pavaizduotas kaip Rusijos teritorija. Tai visada sukelia ūmią Kijevo reakciją.

  Štai, sausio mėnesį Ukrainos diplomatai pranešė, jog pasiekė, kad vienoje iš Prancūzijos parduotuvių iš pardavimo būtų išimti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje, kurie buvo pagaminti didelės leidyklos "Eyrolles" užsakymu.

  Vėliau buvo pranešta apie žemėlapius su Krymu Rusijos sudėtyje, išleistus Čekijoje. Tokią produkciją vienoje iš Prahos mokyklų aptiko būsimojo mokinio tėvas. Pasak jo, mokytoja atsiprašė, bet pasakė, kad žemėlapį atsiuntė ministerija. Pasak Ukrainos ambasadoriaus Jevgenijaus Perebijniso, diplomatinė atstovybė dar lapkričio mėnesį žinojo apie "problemą" ir atkreipė į ją Čekijos valdžios dėmesį. Jis pridūrė, kad gamintojas jau išėmė prekes iš pardavimo, tačiau ne visi žemėlapiai buvo išimti iš švietimo įstaigų.

  Panašūs vaizdai atsirado ir žiniasklaidos eteryje. Štai, Vokietijos televizijos kanalas "3Sat", kuris transliuojamas Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, dokumentiniame filme "Vien tik Sibiras" parodė žemėlapį, kuriame Krymas pažymėtas kaip Rusijos teritorija.

  Skandalai aplink žemėlapius kilo ir pačioje Ukrainoje. Štai, "STB" programos "Viengungis" eteryje parodė šalies žemėlapį be pusiasalio. Vėliau televizijos kanalas pripažino "klaidą", atsakomybę už ją primetęs projekto montavimo režisieriui.

  Krymas vėl tapo Rusijos regionu po surengto ten referendumo 2014 metų kovą, kuriame 96,77% respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už tai, kad pusiasalis taptų Rusijos dalimi.

  Dar šia tema

  Prancūzijos kultūros ministerija "pripažino" Sevastopolį Rusijos miestu
  "Google Maps" savo žemėlapiuose nenurodė Krymo tilto
  Tegai:
  Krymas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos