18:50 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  JAV prezidentas Donaldas Trampas

  Trampas pasirašė įsakus, leidžiančius apeiti muitus metalų tiekimui

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Išimtys iš nustatytų kvotų leidžiamos tik trims šalims pagal JAV prekybos ministro, Valstybės departamento, Finansų ministerijos ir Gynybos ministerijos priimtą sprendimą

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė įsakus, leidžiančius netaikyti muitų plieno tiekimui į JAV iš Pietų Korėjos, Brazilijos ir Argentinos.

  Pinigai, archyvinė nuitrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Įsakų dėka, JAV prekybos ministras, suderinęs šį klausimą su Valstybės departamento, Finansų ministerijos, Gynybos ministerijos vadovais ir keliais valdininkais, gali daryti išimtis plieno arba aliuminio muitams pagal keletą JAV suderinto tarifų tinklo pozicijų.

  Pozicijos susijusios su plienu ir aliuminiu, tiekiamu iš Pietų Korėjos, Brazilijos ir Argentinos. Šie tiekimai nebus apmokestinami.

  JAV pirkėjai gali prašyti atleidimo nuo kvotų tik tuo atveju, jei jie negali apsieiti tik pirkimais iš Amerikos gamintojų.

  Metalų konfliktai

  Šių metų kovo mėnesį JAV įvedė muitus plieno ir aliuminio importui — 25 ir 10 procentų atitinkamai. Briuselis ėmėsi atsakomųjų priemonių ir padidino muitų tarifus amerikietiškų prekių importui. Praktiškai visos valstybės, kurių gamintojai susidūrė su naujais muitais, pranešė kad yra pasirengusios imtis atsakomųjų priemonių. Kai kurios iš šių priemonių jau buvo pateiktos.

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Haiko Maas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Rusija, kaip ir kitos PPO narės — Kinija, Indija, Europos Sąjunga, Kanada, Meksika ir Norvegija, jau pradėjo ginčius su Jungtinėmis Valstijomis. Birželio pabaigoje Maskva išsiuntė prašymą dėl oficialių konsultacijų. Jei konsultacijose nepavyks rasti abipusiškai priimtinų ginčo sprendimo būdų, Rusija paprašys PPO įsteigti arbitražo grupę ir perduoti jai ginčą.

  Gegužės pabaigoje Rusija pranešė PPO apie galimą 537,6 milijonų dolerių per metus įvedimą JAV prekėms, kurių metinis tiekimas į Rusiją sudaro 3,16 milijardo JAV dolerių.

  JAV mokesčiai tapo kliūtimi ir santykiams tarp JAV ir Kinijos. Kinija kaip atsakomąją priemonę nustatė JAV žemės ūkio produktų mokesčius, daugiausia iš valstybių, kuriose rinkėjai palaikė dabartinį JAV prezidentą Donaldą Trampą. JAV, savo ruožtu, pranešė apie 12 milijardų dolerių paramą savo ūkininkams.

  Rugpjūtį po to, kai pablogėjo santykiai su Ankara, Jungtinės Valstijos padidino muitus Turkijai — iki 20 proc. aliuminiui ir 50 proc. plienui.

  Dar šia tema

  Kinija apmokestino muitais prekes iš JAV
  Trampas paragino visas šalis atsikratyti prekybos barjerų ir muitų
  Europos Komisija įvedė muitus JAV prekių importui
  Kinija apkaltino JAV prekybos karo sukėlimu
  Tegai:
  muitai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos