18:12 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  Naikintuvas MIG-31, archyvinė nuotrauka

  Pentagonas paskelbė, kad JAV negalės išsigelbėti nuo Rusijos ginklų

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  9721

  JAV gynybos ministerijos atstovas teigia, kad šiuo metu JAV teritorija yra labai pažeidžiama prieš Rusijos ir Kinijos ginklus

  VILNIUS, rugpjūčio 30 - Sputnik. Karo atveju JAV teritorija neišsigelbės nuo Rusijos ir Kinijos ginklų, sakė JAV kariuomenės Šiaurės vadovybės ir Šiaurės Amerikos oro erdvės ir kosmoso gynybos generolas Terensas О'Šonesis, rašo leidinys "Military Times".

  "Saugumo situacija keičiasi. Anksčiau mes manėme, kad vandenynai ir draugiškos šalys šiaurėje ir pietuose daro mūsų šalį nepasiekiama, tačiau viskas keičiasi, nes yra priešininkų, kurie dabar tikrai gali pasiekti mūsų teritoriją", — pabrėžė generolas JAV Nacionalinės gvardijos 140-ojoje konferencijoje.

  Taip pat О'Šonesis paragino visiškai pakeisti JAV gynybos strategiją.

  "Turime iš esmės persvarstyti mūsų šalies gynimą ir galvoti apie tai, kaip mes ginsime save nuo prilygstančio mums oponento", — pridūrė jis.

  Be to, generolas paskelbė, kad Pentagonas jau ieško būdų, kaip išvengti neapsaugojimo nuo naujausių ginklų. Visų pirma, pasak jo, JAV gynybos ministerija stengiasi aprūpinti naikintuvus F-16 aktyviomis fazinėmis antenomis, kad orlaiviai galėtų perimti sparnuotąsias raketas. Karininkai ieško kitų būdų pagerinti gynybos pajėgumus.

  Dar šia tema

  "The National Interest" teigia apie JAV jūrų laivyno pažeidžiamumą Baltijos jūroje
  Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas įvardijo galingiausią šalies ginklą
  Žiniasklaida: JAV ketina "bet kokia kaina" dislokuoti ginklą kosmose
  Tegai:
  ginklai, Rusija, JAV, Pentagonas

  Svarbiausios temos