20:07 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Bokštas Teherane, archyvinė nuotrauka.

  Lenkijos užsienio reikalų ministras: ES bando susilpninti sankcijas Iranui

  © Sputnik / Антон Быстров
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Europos Sąjungos valstybės nori išlaikyti branduolinį susitarimą, atlikti tam tikrus veiksmus, kuriais siekiama "de facto" sumažinti sankcijas

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. ES šalys de facto bando susilpninti sankcijas Iranui, kad būtų išsaugotas branduolinis susitarimas, sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacek Čaputovč, atvykęs ketvirtadienį į  neformalųjį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą Vienoje.

  "Pirmiausia, mes kalbėsime  Artimųjų Rytų tema, apie taikos procesą, aptarsime situaciją  Irake, Sirijoje, Irane. Čia yra svarbi problema — Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų nuomonių nesutapimas, ypač kai kalbama politiką Irano atžvilgiu", — kalbėjo Čaputovičius.

  Pasak jo, Lenkija norėtų tam tikro suartėjimo.

  "Mes atsižvelgiame  į JAV politiką ir jų nustatytas sankcijas Iranui. Tai valstybė, kuri vaidina neigiamą vaidmenį Artimuosiuose Rytuose. Iš dalies mes pritariame sankcijoms", — sakė ministras.

  "Kita vertus, Europos Sąjungos valstybės nori išlaikyti branduolinį susitarimą, atlikti tam tikrus veiksmus, kuriais siekiama "de facto" sumažinti sankcijas", — pridūrė jis.

  ES vėliavos Briuselyje, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Man atrodo, kad tai bus svarbiausia pokalbio tema pietų metu, dėl to mes labai nerimaujame", — pabrėžė ministras.

  Sankcijos Iranui

  JAV prezidentas Donaldas Trampas gegužės 8 dieną paskelbė, kad Vašingtonas atsisako susitarimo su Iranu dėl branduolinės programos. Trampas pranešė apie visų sankcijų prieš Iraną atkūrimą, įskaitant antrines, tai yra prieš kitas šalis, kurios vykdo verslą su Iranu. Kiti "šešeto" nariai priešinosi šiam Jungtinių Valstijų žingsniui. Vašingtone dalyvaujantys Europos partneriai pareiškė, kad ketina ir toliau laikytis susitarimo su Iranu sąlygų.

  Likusios branduolinio susitarimo šalys rengia priemones, kurios apsaugotų įmones nuo JAV sankcijų dėl bendradarbiavimo su Iranu.
  Iranas ir  tarptautinių tarpininkų "šešetas" (Rusija, JAV, Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Vokietija) 2015 metais pasiekė istorinį susitarimą dėl ilgalaikių Irano atomo sureguliavimo problemų: buvo priimtas susitarimas, kurio įvykdymas pašalina Iranui taikomas  JT, JAV ir Europos Sąjungos  ekonomikos ir finansų sankcijas.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

  Dar šia tema

  JAV apsvarstys sankcijų prieš Iraną panaikinimo teisėtumą
  Didėja transatlantinis skilimas dėl Irano
  Vokietijos žiniasklaida paaiškino, kodėl Europa turėtų susivienyti su Rusija
  Tegai:
  ES, sankcijos, Iranas, JAV

  Svarbiausios temos