02:36 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  272

  Manoma, kad sprogstamasis įtaisas galėjo būti paslėptas apšvietimo prietaise ir suveikė, vos tik respublikos vadovas įėjo į vidų

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Donecko liaudies respublikos (DLR) lyderis Aleksandras Zacharčenka žuvo sprogstamojo įtaiso, kuris buvo įrengtas kavinės "Separ" viduje, sprogimo metu, papasakojo jo patarėjas Aleksandras Kazakovas, praneša RIA Novosti.

  "Tai buvo sprogstamasis įtaisas be apvalkalo, pagrindinis veikimo principas — sprogimo banga ir ugnis. Sprogimas įvyko tuo metu, kai jie įėjo į kavinę. Pirmas ėjo apsaugininkas, jis žuvo iš karto. Antras įėjo Aleksandras Zacharčenka, po to dar vienas apsaugininkas  ir DLR pajamų ir mokesčių ministras Aleksandras Timofejevas", — pareiškė jis.

  Pasak Kazakovo, sprogstamasis įtaisas galėjo būti įrengtas dar ketvirtadienio vakare.

  Bomba šviestuve

  Kaip praneša "RIA Novosti" su nuoroda į Naujosios Rusijos Parlamento pirmininką Olegą Carevą, sprogstamasis įtaisas buvo kavinės šviestuve šalia stalo, kur sėdėjo Zacharčenka.

  Carevas papasakojo, kad DLR vadovas dažnai lankėsi kavinėje "Separ". Įstaiga priklausė jo apsaugai.

  Šią informaciją patvirtina laikraščio "Komersant" šaltiniai. Leidinio duomenimis, bomba buvo įrengta viename iš apšvietimo prietaisų ir turėjo suveikti telefono skambučiu. Donecko saugumo pareigūnai mano, kad be Zacharčenkos patikėtinių pagalbos įrengti sprogstamąjį įtaisą ten buvo praktiškai neįmanoma, nes kavinės pastatas buvo kruopščiai saugomas.

  Respublikoje mano, kad teroro išpuolio vykdytojas buvo netoli nuo kavinės ir įjungė įtaisą, vos tik DLR vadovas įėjo į vidų.

  Aleksandro Zacharčenkos nužudymas

  Sprogimas kavinėje "Separ" Donecko centre įvyko penktadienio vakare. Dėl to žuvo savarankiškai paskelbtos Donecko liaudies respublikos vadovas Aleksandras Zacharčenka ir jo apsaugininkas. Kartu su jais taip pat buvo pajamų ir mokesčių ministras Aleksandras Timofejevas, kuris patyrė rimtų sužalojimų. Šiuo metu pavojaus jo gyvybei nėra.

  Nepaprastųjų situacijų ministerijos duomenimis, iš viso nukentėjo 11 žmonių.

  DLR valdžia mano, kad tai teroro išpuolis. Dėl Zacharčenkos nužudymo įtarimo sulaikyti keli žmonės. Apklausos metu jie patvirtino, kad tai buvo diversija iš Kijevo pusės. Ukrainos saugumo tarnyba atmetė šiuos kaltinimus.

  © Ruptly .
  Donecko liaudies respublikos lyderis Aleksandras Zacharčenkoю 1976-2018

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino DLR vadovo nužudymą niekšišku. Jis išreiškė užuojautą dėl DLR lyderio mirties, o taip pat pareiškė, kad DLR vadovas buvo "tikras nacionalinis lyderis, drąsus ir ryžtingas žmogus, Donbaso patriotas".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad beveik nėra abejonių manyti, jog Zacharčenko nužudymą organizavo Kijevo režimas.

  Dar šia tema

  Kijevas rengia provokaciją prieš ES delegaciją, praneša DLR
  DLR: Ukraina apšaudo Donbasą ir prisidengia savanoriais kaip gyvu skydu
  Tegai:
  bomba, sprogimas, Aleksandras Zacharčenka, Doneckas

  Svarbiausios temos