20:12 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Sulaikymo priežastis dar nežinoma. Kaip pranešta Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos skyriuje Rusijoje, tai ne pirmas laivas, kurio įgula užsienyje atsidūrė visiško neapibrėžtumo situacijoje

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Danijos valdžios institucijos areštavo laivą "Novaja Zemlia", priklausantį Murmansko laivininkystei, kuriame buvo 19 rusų, praneša RIA Novosti.

  Incidentas įvyko prie Skageno kyšulio šalies šiaurėje, papasakojo Rusijos jūreivių profesinė sąjunga su nuoroda į Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos  Rusijoje koordinatorių Sergejų Fišovą. Savo ruožtu, jis gavo šią informaciją iš kolegos — federacijos inspektoriaus Danijoje Morteno Bacho.

  Sulaikymo priežastis dar nežinoma. Rusų, kaip ir daugelio kitų kompanijos jūreivių, likimas taip pat neaiškus.

  Kaip pranešė profesinė sąjunga, "Novaja Zemlia" — tai ne pirmas laivininkystės laivas, kuris buvo areštuotas užsienyje. Pavyzdžiui, nuo liepos vidurio motorlaivis "Zapolyarye" neišleidžiamas iš Seutos (Ispanijos).

  Pasak Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos Ispanijoje inspektoriaus Luzo Baso, laivo įgula turi nuolatinių sunkumų su vandeniu, maistu ir kuru. Organizacija pareiškė, kad per pusantro mėnesio Murmansko jūrų laivininkystė padėjo grįžti į tėvynę tik šešims jūreiviams, o kitų ateitis nėra aiški.

  Rusijos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Гальперин

  Dar vienas laivas, "Pomorye", yra Naujajame Orleane (JAV). Pasak federacijos Jungtinėse Amerikos Valstijose koordinatoriaus Dveino Budrakso, laivas stovi reide nuo gegužės vidurio. Murmansko jūrų laivininkystės Žmogiškųjų išteklių valdymo viršininkės Svetlanos Ševelevos teigimu, buvo planuojama, kad įgula atliks trumpą reisą į JAV, tačiau du inkarai buvo prarasti, ir laivas nesugebėjo grįžti į Europą nustatytu metu — po iškrovimo dviejuose JAV uostuose, praėjus ne daugiau kaip dviem mėnesiams nuo išplaukimo dienos.

  Jūreivių profesinė sąjunga pabrėžė, kad dabar "Pomorye" įgulai pasibaigė sutartys ir nėra JAV vizų, kurias gauti sunku. Dėl to grįžimas į Rusiją atidedamas neribotam laikotarpiui.

  Kaip teigė Fišovas, iš viso sprendžiamas mažiausiai 80 rusų jūreivių, atsidūrusių labai sudėtingoje situacijoje dėl laivo savininko kaltės, likimas.

  "Deja, Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos atstovai teigia, kad Murmansko jūrų laivininkystės vadovybė nenoriai eina į kontaktą, o dažnai visiškai ignoruoja prašymus apie vadovybės išėjimo iš krizinės situacijos planus. Visa tai kelia nerimą", — sakė Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos Rusijoje koordinatorius.

  Dar šia tema

  Lietuva nesugebėjo įrodyti, kad jos sieną pažeidė Rusijos laivas
  Tegai:
  laivas, Danija, Rusija

  Svarbiausios temos