00:19 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Pokalbio metu "Ukrainos prezidentas" įsako Gynybos ministerijos vadovui išvesti karines pajėgas iš Donbaso ir atsistatydinti

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Rusijos prankeriai "Vovan" ir "Lexus" YouTube kanale paskelbė pokalbį su Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku prezidento Petro Porošenko vardu.

  Pasak prankerių, "Ukrainos vadovas" paskambino ministrui iš lėktuvo pakeliui į Vašingtoną. Porošenko tikrai susitiko su JAV valstybės departamento specialiuoju atstovu Kurtu Volkeriu. Net balsas įraše buvo  identiškas Porošenko balsui — vyrukai iškirpo ir sumantavo fragmentus iš kitų prezidento pokalbių.

  Apie ką įrašas

  Pokalbio metu Porošenko įsako Poltorakui išvesti karines pajėgas iš Donbaso ir atsistatydinti. Jis taip pat dažnai vartoja necenzūrinę leksiką.

  "Situacija tiesiog nekontroliuojama. Jei jums nepatinka — rašykite pareiškimą… Nežinojai, kad žmonės važiuoja į Donecką? Ar jie išprotėjo?" — piktinosi "Porošenko".

  Be to, "prezidentas" bandė išsiaiškinti, kuris iš karininkų nuvyko į Donbasą, ir pareiškė, kad "pradėti karą" ir "pulti negalima".

  Poltorakas atsakė, kad jis pirmą kartą apie tai išgirdo ir nežinojo, kas ten nuvažiavo ir ką ten darė. Ministras taip pat pabrėžė, kad yra pasirengęs atsakyti už tai, kas vyksta Donbase, ir gali bet kuriuo metu parašyti pareiškimą.

  Rusijos prankeriai jau ne pirmą kartą skambina Ukrainos politikams. Liepos mėnesį Vladimiras Kuznecovas (Vovanas) ir Aleksejus Stoljarovas ("Lexus") paskambino Ukrainos saugumo tarybos  vadovui Vasilijui Gricakui, prisistatė žurnalistu Arkadijumi Babčenko. Sausio 1 dienos naktį jie paskambino Porošenko NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo vardu, o prieš tai — Gruzijos ministro pirmininko Georgijaus Kvirikašvili vardu.

  Tegai:
  prankeriai, Ukraina, Petro Porošenka, Stepanas Poltorakas

  Svarbiausios temos