23:33 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Straipsnio autorius priminė, kad pusiasalis ilgą laiką buvo Rusijos dalis

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Kijevo valdžia neturi jokių šansų susigrąžinti Krymą, mano "The National Interest" apžvalgininkas Doug Bandow.

  Straipsnio autorius priminė, kad pusiasalis ilgą laiką buvo Rusijos dalis.

  "Jis buvo atkovotas iš Turkijos daugiau nei prieš du šimtmečius ir iki 1954 metų buvo Rusijos Sovietų Sąjungos sudėtyje", — rašo Bandow.

  Apžvalgininkas pabrėžia, kad dauguma Krymo gyventojų yra rusai, kurie norėjo susivienyti su Rusija. Pasak žurnalisto, neteisinga būtų grąžinti pusiasalį Kijevui be jo gyventojų sutikimo.

  Bandow taip pat atkreipė dėmesį į žurnalo "The Washington Post" žurnalisto Kristiano Kerilo žodžius, kad "Krymas priklauso Ukrainai".

  "Ne, jis priklauso Krymo gyventojams", – įsitikinęs apžvalgininkas.

  Pasak straipsnio autoriaus, šiandien tie, kurie gyvena Kryme, yra rusai ir turėtų turėti veto teisę, sprendžiant grįžimo į Ukrainos sudėtį klausimą. 

  "Jie negali būti perduodami pirmyn-atgal kaip kviečių ryšulėlis", — sako Bandow.

  Pasak "The National Interest", Vakaruose daugelis ir toliau reikalauja, kad pusiasalis būtų grąžintas Ukrainai, ir laukia nuolaidų iš Maskvos. Pasak Bandow, šis scenarijus greičiausiai nebus įgyvendintas.

  "Šiandien Kijevas neturi jokių šansų atgauti kontrolę Kryme", — teigia straipsnio autorius.

  Jo nuomone, šios teritorijos "negrąžins nei Putinas, nei jo įpėdinis". 

  "Net Putino kritikai pripažįsta, kad Krymas visada buvo Rusijos dalis," — teigia Bandow.

  Krymas tapo Rusijos regionu po jame surengto referendumo 2014 metų kovą, kuriame 96,77% respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už tai, kad pusiasalis taptų Rusijos dalimi. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Ukrainos politinis technologas atskleidė valdžios apgaulę apie turistus Kryme
  Baltarusijoje prekyboje pastebėti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje
  Lenkijos laikraštis paskelbė žemėlapį su Krymu Rusijos sudėtyje
  Tegai:
  Ukraina

  Svarbiausios temos