21:47 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  41

  Ukrainos parlamento Užsienio reikalų komitete buvo pasiūlyta išplėsti "Maskvos ruporų" sankcijų sąrašą ir nutraukti jų transliavimą

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto vadovė Anna Gopko pareiškė, kad Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGT) turi išplėsti Rusijos žiniasklaidos sankcijų sąrašą šalyje ir nutraukti jų transliavimą.

  Apie tai Užsienio reikalų komiteto vadovė parašė savo Facebook paskyroje.

  "Laikas priešintis, NSGT turi išanalizuoti ir nutraukti visų Maskvos ruporų veiklą Ukrainoje, įtraukusi jas į sankcijų sąrašą", — parašė Gopko.

  Pasak jos, šį sąrašą bus galima operatyviai pildyti.

  Be to, politikė palygino Rusijos žiniasklaidą su ginklais, tokiais kaip tankai ar granatai, kurie "kasdien apšaudo žmonių smegenis".

  Anksčiau Ukrainos prezidento Petro Porošenko tinklalapyje buvo pranešta, kad struktūra MIA "Rossija segodnia" trejiems metams įtraukta į sankcijų sąrašą, o tai reiškia, kad agentūros tinklalapiai ir aktyvai Ukrainos teritorijoje bus užblokuoti.

  Į sankcijų sąrašą pateko ir portalas "RIA Novosti Ukraina", kurio vadovas — Kirilas Višinskis — buvo areštuotas dėl kaltinimų tėvynės išdavyste ir nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu. Ukrainoje taip pat užblokuota prieiga prie naujienų portalų rossiyasegodnya.rf,  sputniknews.com, ria.ru, rsport.ria.ru, 1prime.ru, realty.ria.ru. Be to, į sąrašą pateko "VGTRK", "REN TV", "TV centras" ir kiti Rusijos kanalai.

  Kaip teigė MIA "Rossija segodnia" direktorius Dmitrijus Kiseliovas, tokie veiksmai rodo Kijevo režimo bejėgiškumą. Pasak agentūros vadovo, Ukrainos valdžia negali nieko daryti, išskyrus "persekioti savo piliečius,  žurnalistus, žodžio laisvę ir uždrausti gerbiamus leidinius vadinamų prezidento rinkimų išvakarėse.

  Dūmos tarptautinių santykių komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa, savo ruožtu, pabrėžė, kad Ukrainos valdžia pažeidžia tarptautines teises ir žodžio laisvę, apribodama Ukrainos žmonių teisę gauti informaciją.

  Situacija aplink "RIA Novosti Ukraina"

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės mėnesį Kijeve. Chersono teismas nusprendė areštuoti žurnalistą be teisės paleisti už užstatą. Višinskis kaltinamas tėvynės išdavyste ir nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino Kijevo veiksmus "RIA Novosti Ukraina" ir jos vadovo atžvilgiu savivale ir teigė, kad Višinskio persekiojimas prasidėjo dėl jo profesinės veiklos.

  Rusija paragino nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus Ukrainoje.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Europos žurnalistų federacija reikalauja išlaisvinti Višinskį
  Simonian pakvietė Porošenko į rusų kalbos "dvikovą"
  Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
  Simonian: Ukrainai beliko uždrausti japoniškus diktofonus ir vaizdo kameras
  Tegai:
  žiniasklaida, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos