11:41 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (115)
  58

  Amerikiečių žurnalistas Bobas Vudvardas rašo, kad po to, kai tapo žinoma apie įvykius Idlibo provincijoje, Trampas paskambino Matisui ir pokalbio metu griežtai pareiškė, kad laikas padaryti "galą diktatoriui", t.y. Asadui

  VILNIUS, rugsėjo 05 — Sputnik. Donaldas Trampas pernai, pasipiktinęs priskirta vyriausybės pajėgoms chemine ataka Sirijoje, nesusitvardė ir pareikalavo, kad Pentagonas sunaikintų prezidentą Bašarą al-Asadą, rašo Washington Post.

  Amerikiečių žurnalistas Bobas Vudvardas rašo, kad po to, kai tapo žinoma apie įvykius Idlib provincijoje, Trampas paskambino Matisui ir pokalbio metu griežtai pareiškė, kad laikas padaryti "galą diktatoriui", t.y. Asadui.


  "Galų gale, sunaikinkime jį! Atakuokime! Sunaikinkime juos visus!" — šaukė JAV prezidentas pokalbio telefonu metu, rašoma Bobo Vudvardo knygoje "Baimė".

  Tačiau pabrėžiama, kad Matisas neleido įvykdyti šio įsakymo. Trampui jis pareiškė, kad pasirūpins šiuo klausimu, bet  savo vyresniajam padėjėjui jis davė kitą nurodymą.

  "Mes to nedarysime, mes veiksime daug apdairiau", — teigė Matisas, pasak Vudvardo.

  Leidinio duomenimis, žurnalisto naujos knygos pagrindas yra interviu "su patikimais dalyviais ir liudytojais", kuris trunka kelis šimtus valandų. Tačiau Vudvardas neatskleidė pateiktos informacijos šaltinių.

  JAV ataka

  2017 metų balandžio 4 dieną opozicija pareiškė, kad cheminės atakos metu Hanojaus Šaikun Idlibo provincijoje žuvo 80 žmonių ir buvo sužeista 200. Dėl šių įvykių apkaltinta Sirijos vyriausybės kariuomenė, vyriausybė atmetė kaltinimus ir pareiškė, kad kaltos yra kovotojų grupuotės ir jų globėjai. Damaskas priminė, kad visas Sirijos cheminis arsenalas buvo išvežtas iš šalies.

  Po to JAV, nepateikdamos Sirijos kariuomenės kaltės įrodymų ir nepaisydamos Rusijos raginimų atlikti išsamų tyrimą, užpuolė Sirijos Šairato karinę bazę, iš kurios, kaip teigiama Vašingtone, kariai surengė cheminę ataką balandžio 7-osios naktį. Pentagono duomenimis, į objektą buvo paleistos 59 raketos.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (115)

  Dar šia tema

  Dūmos gyventojai pasakojo apie cheminės atakos spektaklį
  Šaltinis teigia, kad JAV rengia naują "cheminę ataką" Sirijoje
  "Baltieji šalmai" atvežė nuodingąsias medžiagas į kovotojų sandėlį Sirijoje
  Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai
  Tegai:
  cheminė ataka, Sirija, Bašaras Asadas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos