02:28 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  72

  Didžiosios Britanijos prokurorai išplatino Rusijos piliečių, kuriuos kaltina Skripalių apnuodijimu, nuotraukas ir vardus; Maskva teigia, kad tai nieko neįrodo

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Britanijos karališkoji prokuratūra nurodė rusų, įtariamų bandymu nužudyti Skripalius, vardus — tai Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas, praneša RIA Novosti.

  Rusai kaltinami pagal keturis straipsnius — pasikėsinimas į Skripalių ir policininko Niko Beilio gyvybes, sąmokslo surengimas su tikslu nužudyti, tyčinis sunkus kūno sužalojimas ir "Novičok" turėjimas bei panaudojimas, prieštaraujant Cheminių ginklų įstatymui. 

  "Karališkosios prokuratūros kovos su terorizmu padalinių prokurorai ištyrė įrodymus ir nustatė, kad yra pakankamai pagrindo skelbti nuosprendį", — pranešė departamentas. 

  Agentūra neteiks Maskvai užklausos dėl jų ekstradicijos — abiejų vyrų areštui išduotas Europos arešto orderis.

  Maskvos reakcija

  Rusijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad Britanijos paskelbti įtariamųjų vardai ir nuotraukos Skripalių byloje Maskvai nieko neįrodo.

  Подозреваемые в попытке убийства Сергея Скрипаля и его дочери Юлии в Солсбери Александр Петров и Руслан Боширов
  © REUTERS / HANDOUT
  Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas

  Departamentas paragino Londoną pereiti "nuo kaltinimų ir manipuliavimo informacija" iki teisėsaugos institucijų sąveikos.

  Skripalių byla

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija. Maskva kategoriškai atmeta visus kaltinimus. Rusijos pusė  ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Britanija ignoravo iniciatyvą ir atsisakė leisti susisiekti su Skripaliais.

  Be to, Užsienio reikalų ministerija įrodė, kad Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei melavo, teigdama, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, nes laboratorija "Porton Down" tai paneigė. Gegužės viduryje buvęs GRU pareigūnas išvyko iš ligoninės, jo dukra buvo išleista balandžio viduryje. Julija pasakė, kad grįš į Rusiją.

  Dėl skandalo su apnuodijimu JAV ir Kanada, taip pat daugelis Europos šalių, tarp jų ir Baltijos šalys, Lenkija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Ukraina ir Moldova išsiuntė daugiau nei šimtą Rusijos diplomatų. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Skotland Jardas pareiškė, kad žmonės Eimsberyje buvo apnuodyti "Novičiok"
  Policija nustatė įtariamuosius Skripalių apnuodijime, praneša žiniasklaida
  Bundestagas abejoja Maskvos prisidėjimu prie Skripalių bylos
  Rusijos ambasada laiko Eimsberyje nunuodytos britės kremavimą skubotu
  Tegai:
  "Skripalių byla", "Novičiok", Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos